Slováci si zamilovali film Známi neznámi. V metropole východu hercov privítalo 1 000 ľudí

Herci Táňa Pauhofová, Petra Polnišová, Sväťo Malachovský, Tomáš Měcháček, Anna Kadeřávková a producentka Wanda Adamík Hrycová sa vrátili z celoslovenského turné filmu Známi neznámi. Najväčší úspech dosiahli v metropole východu, kde delegáciu privítalo takmer 1 000 ľudí.   

Česko-slovenský film Známi neznámi patril medzi najočakávanejšie snímky tohto roku. Reakcie prvých divákov filmovej novinky si herci, producentka a moderátorka Vera Wisterová pozreli na vlastné oči naprieč celým Slovenskom. 

Turné po slovenských mestách ukončili veľkolepo v Košiciach, kde sa na známe tváre z filmového plátna prišlo pozrieť takmer 1 000 divákov. „Všetkých by som vás rada vybozkávala. Som rada, že som tu, môžeme to zobrať po jednom,“ pozdravila s úsmevom Košičanov herečka Táňa Pauhofová. „Toto je moje mesto! Som narodená v Bratislave, ale vyrobená tu v Košiciach,“ netajila svoje nadšenie z východniarov producentka filmu Známi neznámi Wanda Adamík Hrycová.


Finále turné patrilo Nitranom. Okrem vopred avizovaného predstavenia hercov a tvorcov prekvapila delegácia aj nič netušiacich divákov v náhodnom nitrianskom kine. „Ďakujeme, že ste prišli na náš film. Je možné, že takto prekvapíme pred projekciou filmu Známi neznámi aj iných divákov,“ ukončila veľké turné moderátorka Vera Wisterová. 

Celoslovenské premiérové turné myslelo aj na životné prostredie. Vďaka partnerovi Mercedes-Benz Slovakia sa tvorcovia a herci presúvali z mesta do mesta na plne elektrickej EQV. Práve elektromobily, spoločne s hybridmi dobíjateľnými zo siete, sú momentálne základným pilierom produktového portfólia značky Mercedes-Benz, ktorej dlhodobým cieľom je znižovanie emisií a ochrana životného prostredia pre aktuálne a budúce generácie.

Zdroj foto: Katarína Harsanyová, David Hanko

Komentáre