Znamenie Býk

♉︎ NARODILI STE SA V ZNAMENI BÝKA? ♉︎


Neskoro, ale predsa.

Takto spoznáme Býka, často meškajú alebo sa zamotajú pri jedení a zabudnú, že s vami majú stretnutie… :D No dobre a teraz seriózne.


Býk je v poradí druhým Slnečným Znamením Zverokruhu a jeho symbolom je zviera - Býk.

Toto znamenie je Zemské, Fixné a Ženské. Nasleduje po Baranovi a ak ste si náš minulý článok čítali pochopíte ako spolu nadväzujú v progrese života. Tento článok sa týka postavení : Slnko, Mesiac, Ascendent v Býkovi. Prominentné postavenie Venuše ( čím je Venuša v 1. dome, v konjunkcií s MC, DS a IC v horoskope, ale hlavne v konjunkcií so Slnkom alebo Mesiacom, Venuša ako vaša Esenciálna Planéta čiže s najvyšším stupeňom vo vašom celom Horoskope. )


Ako vždy sa najprv pozrieme na Venušu, kým sa budeme snažiť porozumieť Býkom. Venuša je Planéta, ktorá je zo Zeme viditeľná, je k nej blízko a svojou veľkosťou sa na ňu podobá. Je druhým najsveteľnejším objektom na nebi hneď po Mesiaci a je pomenovaná po Bohyni Lásky a Krásy. Kedysi dávno bola Venuša vnímaná ako jednou z dvoch najšťastnejších planét a ľudia pod jej vplyvom boli vnímaní ako deti šťasteny. Určite ste už všetci videli známy obraz Venuše, na ktorom mladá a krásna žena vychádza z morskej mušle a jednou rukou si zakrýva prsia a druhou lono. Tým symbolizuje princíp skutočnej lásky, kedy sa prepojí srdce s odovzdaním tela. A teda prejde len ten, ktorý miluje do sveta rozkoše a slasti. Už len z tohto opisu je nám jasné, že Láska a jej skutočná hodnota, jej prejavy a jej čistota je základom vnímania Býkov. Prepojenie sa s druhým človekom na srdcovej čakre, v srdci a cez súcit, prijatie a vloženie hodnoty do jeden druhého. Venuša je často opisovaná v básniach ako Rajská Záhrada, v ktorej všetci žijeme s radosti, svetle, bezhraničnej láske a spokojnosti. Je tam dostatok všetkého pre každého. Hlavne veľa dobrého jedla, krásne príbytky, úžasná príroda a všetko ostatné, po čom naše srdce túži. Tento princíp v živote Býk vyhľadáva tiež. Chce sa dívať na svet s ružovými okuliarmi a vidieť v sebe a ľuďoch naokolo len to najlepšie. Keď sa Býk narodí, narodí sa do energie šťastia a príde s úplne otvoreným srdcom. Prepojí sa na novú realitu, na Zem na fyzické prejavy lásky a keď jedného dňa uvidí a zažije niečo, čo sa tejto energií nepodobá, ale je skôr prejavom jej absencie veľmi sa ho to dotýka a dostáva ho to do stavu smútku, ľútosti a nariekania, že sa toto môže vo svete tak nádhernom vôbec udiať. Často sa pýta, prečo a je náchylný k neustálemu hľadaniu východiska, aby nemusel byť súčasťou toho čo vidí.

Často uvidíme Býka pracovať v oblasti Prírody, Krásy, Zveľaďovania zdravia, módy a umenia, pretože kreativita a umelecký talent je ekvivalent Venuše. Keď tvorí sochu, obraz alebo píše básne pretvára tak realitu na krajšiu, a ovplyvňuje tak ľudí,aby sami videli cez ich perspektívu a zaľúbili sa do vecí okolo seba. Ak Býk prišiel s iným zámerom v tomto živote ako pracovné zameranie, nájdete ho v galériach, múzeách, na živých koncertoch, či v prvej rade národného divadla, kde si umenie užíva plnými dúškami. Ďalším neodmysliteľným charakterovým znakom Býka je jeho láska a priľnutosť k Zemi, prírode a všetkému, čo je hmotné. Čiže všetko čo sa dá mať, chytiť, zjesť, zabaliť sa do, kúpiť a čo vám vytvorí proste radosť. Radosť je energia ekvivalentná Býkovi. Vibruje na veľmi jemnej a zároveň jednej z najvyšších a najčistejších úrovní. Veľakrát je Býk vnímaní ako nenásytný, lakomý držgroš, alebo zaťažený na peniaze. Byť na peniaze, mať majetok a dopriať si fyzicky je v dnešnej spoločnosti nejako odsudzované a tu Býk prichádza zo zrážkou s realitou.

Treba si to vysvetliť – Pre Býka neexistuje kvantita, ktorá by bola niečoho hodna. Kvalita je prvoradá a je ochotný za ňu adekvátne zaplatiť. Býk má pod sebou ako znamenie témy hodnoty, ceny, sebaprijatia, sebaúcty, sebalásky, odcenenia, akceptácie, prijatia, krásy a majetku ako fyzického tak aj psychického. Tlačiť ho opakuje je absolútne bláznovstvo, pretože je to proti prírode a proti jeho esencii, ktorou učí nás ostatných, ktorí toto správanie odsudzujeme o vlastných limitoch, nesebaúcte, nesebahodnote a strachu. Strachu chcieť niečo, vypýtať si viac, určiť si hodnotu a stáť za kvalitou. Ako deti sme mohli vyrastať v rodine, v ktorej hodnota znamenalo byť úslužným, skromným a chcieť menej alebo nič. Toto nastavenie nám bolo vtĺkané ako ľudská hodnota – živoriť a odrthnúť si od úst pre iných. Ak sme sa nejako inak preukázali, boli sme potrestaní, vysmiati alebo vyvrhnutí z rodiny či sociálnej spoločnosti a preto sme radšej prijali myšlienkové nastavenie, že MENEJ je VIAC. Že skromnosť je cnosť, ale aspoň keď sme nemali nič, mali sme ostatných, ktorí trpeli s nami. Toto je presne oblasť, ktorú nás Býk ako znamenie prišiel odnaučiť. Čím viac vás ľudia, ktorým sa darí, majú fyzické bohatstvo a obracajú sa financiami, trigerujú k hnevu a odsudzujete ich, tým viac sa vás táto Býčia lekcia týka.

Býk chce, aby sme sa otvorili prijímaniu, dávaniu, tvoreniu a životu, kde si uvedomíme a dovolíme žiť nielen v radosti, ale aj hojnosti. Ako duševne, tak aj mysľou a citmi. Neupierejame si nič, len aby sme získali niečo iné. Ak musíme stratiť čoilen kúsok seba pre niečo čo si myslíme, že inak mať nebudeme, nestojí to za to. Nie je nič krajšie vytvoriť svoj život do vlastnej Rajskej záhrady a Býk nám k nej ukazuje cestu. Všetko na svete je možné získať, keď si prestaneme myslieť, že si to musíme zaslúžiť, keď prestaneme obetovávať naše vlastné šťastie a keď sa rozhodneme, že je to naše.


Posolstvo Býka : Pre každého je dostatok na tomto svete a môžeme mať všetko. ♥

Farba : Zelená a Púdrovo Ružová

Kov : Meď

Číslo : 3Napísala : @AltairAstrology

Altairastrology@gmail.com
Komentáre