Zívanie je nákazlivé a súvisí s empatiou. Zívací test prezradí, či nemáte psychopatické sklony

Prečo zívame? Táto otázka je stále z časti zahalená tajomstvom. O zívaní však vieme, že je vysoko nákazlivé a keď druhý človek zívne, spravidla sa pridáme. Práve zívanie o nás môže prezradiť jednu zaujímavú vec – a to, či máme psychopatické sklony, alebo nie. Urobte si nasledujúci zívací test a zistite, akú máte osobnosť.

Medzi psychopatizmom a zívaním existuje priama súvislosť
Že má niekto psychopatické sklony, poznáte podľa celého radu príznakov. Je napríklad povrchný, narcisticky založený, patologicky klame, netrpí pocitom viny alebo mu chýba empatia. Niektoré vedecké štúdie tiež ukázali, že psychopaticky založení ľudia zostávajú naďalej dobrými priateľmi so svojimi bývalými partnermi.

Výskumníci dokonca zistili, že existuje priama súvislosť medzi psychopatizmom a zívaním. Ako je známe, empatia patrí k hlavným psychologickým faktorom, ktorý má vplyv na to, že zívnete, keď vedľa vás zívne niekto iný. Jedným z príznakov psychopata je však nedostatok empatie voči iným osobám. Pokiaľ niekto neopláca zívnutie, je teda podľa vedcov psychopat.

Máte psychopatické sklony? Urobte si zívací test
Chcete o sebe zistiť viac? Urobte si jednoduchý test osobnosti, ktorý vám prezradí, či máte psychopatické sklony. Pozrite sa na video vyššie, ktoré predstavuje zívací test. Schválne, ako dlho ste vydržali bez zívania?

Zazívali ste počas prvých niekoľkých sekúnd, alebo ste sa zvládli na video bez zívania pozerať až do konca? Ak ste nakoniec podľahli zívnutiu, nie ste psychopat. Pokiaľ ste však pri sledovaní videa ani raz nezívli, môžete mať psychopatické sklony.

Prečítajte si aj: Nadmerný stres môžete eliminovať tancom alebo meditáciou. Naučte sa všetky triky


Zachytiť zívnutie nedokážu aj ľudia s poruchou autistického spektra
Nedostatkom empatie trpia nielen psychopatické osobnosti. Empatia chýba aj ľuďom s poruchami autistického spektra, ktorí tiež nedokážu oplatiť zívnutie. Autistické osoby však samozrejme, nie sú psychopati.

Zdroj foto: Freepik.com


Komentáre