More vyplavilo takmer 5-metrové zviera, ktoré vedci nevedia jednoznačne identifikovať

More vyplavilo takmer 5-metrové zviera, ktoré vedci nevedia jednoznačne identifikovať


Krava, kôň či mimozemšťan – to sú odhady laikov na takmer 5 metrov veľkého tvora, ktorého na začiatku augusta vyplavilo more na britskej pláži. Pozostatky smrdiaceho, muchami pokrytého tvora našli náhodní okoloidúci na pláži Merseyside.


Nasledovali vášnivé debaty diskutujúcich ľudí, o aké zviera sa môže jednať. Tvor mal k telu pripojené čosi pripomínajúce kopytá a telo pokryté chlpmi. „Musím uznať, že toto je oriešok,“ vyjadril sa morský biológ Jack Thomson, keď mu boli posunuté obrázky záhadného tvora.


„Spočiatku som si myslel, že to mohol byť kôň, pretože niektoré jeho časti pripomínajú kopytá.“


"Avšak vzhľadom na jeho veľkosť - videl som správu, ktorá hovorí, že je približne 5 metrov dlhé - a na základe niektorých čŕt (na jednej fotografii vidím podobnosť s lebkou), je to pravdepodobne druh veľryby."


Fotografie záhadného tvora, respektíve jeho pozostatkov, boli publikované po celom svete, čo vyvolalo mnoho rôznych špekulácií týkajúcich sa jeho pôvodu.


Ale ani tí, ktorí videli zvyšky zblízka, si neboli príliš istí. "Je to veľmi bizarné," povedal jeden muž. „Je to ako mišmaš rôznych zvierat v jednom tele.“


„Je takmer 5 metrov dlhý, má plutvy, je chlpatý a zdá sa, že je k nemu pripojený ďalší tvor, možno cez pupočnú šnúru, takže možno práve rodil potomka.“


"Bolo to takmer ako veľryba, ktorá zožrala koňa, ktorý zožral delfína." 32-ročná žena, ktorá si želala zostať v anonymite, uviedla, že pozostatky tvora smrdeli tak veľmi, že jej z toho prišlo nevoľno.


Nuž uvidíme či vedci prídu s jednoznačnou odpoveďou alebo sa tento tvor dostane na zoznam britských záhad hneď vedľa lochnesskej príšeri.


Zdroj: Daily Mail UK

Komentáre