Tajomstvá krásy Hollywoodu: Vyčarujte si mihalnice Audrey Hepburn alebo plné pery Marilyn Monroe

Prirodzená krása sa v Hollywoode nenosí, herečky milujú make-up a poznajú veľa trikov, ako byť ešte krajšie. Vyskúšajte ich aj vy. A nezabudnite na slávny výrok božskej Sophie: „Nič neurobí ženu krajšou, ako jej vlastná viera, že je krásna.“

Sophia Loren
Na krásnej herečke si ako prvé všimnete oči. Ikonický mačací make-up jej ich zvýrazňoval počas celej kariéry. V starostlivosti o krásu jej ako hrdej Talianke pomáha olivový olej. Je súčasťou jej jedálnička a dáva si ho aj na pleť. Má výrazné antioxidačné účinky, zvláčňuje a hydratuje. Vyskúšajte ho, leto je skvelý čas dopriať našej pleti relax a extra dávku hydratácie. Alebo si skúste ako Sophia priliať deci olivového oleja do kúpeľa.

Marilyn Monroe
Svoje zmyselné pery vďaka šikovným make-up trikom spravila nezabudnuteľnými. Pri kontúrach používala tmavší rúž a postupne odtiene zosvetľovala až do stredu, čím vytvorila optickú ilúziu plnších pier. Niekedy používala až 5 rôznych odtieňov rúžov a navrch ešte aj lesk.

Audrey Hepburn
Jej nežný vzhľad bol sčasti aj vďaka prekrásnym dlhým mihalniciam. Audrey používala niekoľko vrstiev riasenky a medzi jednotlivými aplikáciami si ich rozdeľovala ihlou. Použite však radšej bezpečnejšiu alternatívu, kefku na rozčesávanie mihalníc alebo vyčistenú kefku zo starej riasenky.

Catherine Zeta-Jones
Za krásu jej havraních vlasov môže pivo. Herečka si ním preleje vlasy po každom umytí, nechá pár minút pôsobiť a umyje. Zloženie piva prispieva jednak k hustote, pretože podporuje rast vlasov a takisto dodá vlasom lesk.

Elizabeth Taylor
Svoje krásne oči s prirodzene dlhými a hustými mihalnicami (narodila sa s „vadou“ – dvojradovými mihalnicami) si vždy skrášľovala sivou linkou, nikdy čiernou. Make-up nepôsobil tak tvrdo, aj keď bol výrazný. Veľkú pozornosť venovala obočiu, muselo byť dokonale vykreslené, plné a výrazné. Pri Elizabeth neplatilo pravidlo, že ak sú výrazné oči, pery majú byť tlmené. Mohla mať krásny mačací make-up očí a červený lesk zároveň a vyzerala úžasne.

Zdroj foto: pinterest.com

Komentáre