Všetko, čo potrebujete vedieť o predlžovaní vlasov

Špecialistka na predlžovanie a spracovanie vlasov Simona, zo salónu Pablo Hair v Bratislave, odpovedá na najčastejšie otázky a radí, aký spôsob predlžovania vlasov si vybrať, ako sa starať o predlžované vlasy a aké sú riziká predlžovania.

Vlasy sú korunou krásy a táto stará pravda platí už niekoľko storočí. Ak vás príroda neobdarila hustými a dlhými vlasmi môžete ich získať za niekoľko hodín. Predlžovanie vlasov a zahusťovanie vlasov je stále viac vyhľadávaný spôsob, ktorým získate žiadanú dĺžku a hustotu vlasov.  


Zákazníčky často zaujíma či predĺženie vlasov nezaťaží korienok.

NIE – ten je pripravený na dĺžku vlasov od ucha až po pás. Pri predlžovaní sa musí dodržiavať to, že na Váš pramienok pripevníme pramienok rovnakej hrúbky, nie niekoľkonásobne hrubší. Vtedy sa zbytočne zaťaží. Avšak aj napriek tomu by sa nemalo stať, že hrubší prameň poškodí korienok. Nanajvýš sa môže vlastný vlas odtrhnúť. Vznik lysín kvôli predĺženiu vlasov je nepravdepodobný.

TYPY VLASOV

Európske vlasy – sú najžiadanejšie, pretože majú štruktúru takú ako naše vlasy. Jedná sa o jemnú štruktúru a sú rovné alebo prirodzene vlnité. Majú dlhú životnosť a môžeme predpokladať výbornú kvalitu. Kvalite vlasov zodpovedá vyššia cena, no investícia sa vždy vyplatí. Európske vlasy sú dostupné ako v tmavých farbách, tak i v prirodzených blond. Tento typ vlasov sa na trhu nachádza v dosť obmedzenom množstve.

Európsky typ – v prípade, že sa jedná o vlasy tohto typu, ľudia často zostávajú v domnienke, že kupujú vlasy pochádzajúce z Európy. V skutočnosti sa jedná prevažne o ázijské vlasy, ktoré sú chemickým procesom prispôsobované – stenčené, čo výrazne poškodzuje vlas. Táto chemická úprava výrazne ovplyvňuje životnosť vlasov. Tieto vlasy sa neodporúča používať na dlhodobé predlžovanie.

Ruské vlasy – sú veľmi žiadané a zaraďujú sa medzi najkvalitnejšie vlasy na trhu spolu s európskymi. Vlasy sú veľmi jemné, prirodzene lesklé, štruktúrou veľmi podobné našim. Pôvodné farby sú blond i tmavé, sú rovné, no môžu sa ľahko vlniť. Kvalita je väčšinou prvotriedna, pretože vlasy neprechádzajú silnými chemickými úpravami, maximálne prifarbením a dobielením do požadovaných odtieňov.

Indické vlasy – Indické vlasy sú pomerne jemné (hrubšie ako ruské), hlavne hrúbkou a trvácnosťou sa najviac približujú európskym vlasom a majú genetický predpoklad dorastať do veľkých dĺžok. Nevýhoda indických vlasov je, že sú takmer vždy jemne vlnité. Takéto vlasy sa vykupujú z indických chrámov. Vlasy sa chemicky neupravujú, len sa prispôsobuje farba. Životnosť vlasov môže dosiahnuť až 3 roky (záleží od starostlivosti). Tmavé odtiene sú vo vysokej kvalite, keďže ich pôvodná farba je vždy tmavá. Cena vlasov je veľmi priaznivá. Často sa na trhu objavujú indické vlasy Non remy. Indické ženy zbierajú vypadnuté vlasy, ktoré sú potom lacno predané.

Ázijské vlasy – ide o najdostupnejšie vlasy na trhu, preto ich cena nie je vysoká. Sú prevažne rovné, niekedy ľahko vlnité a odolnejšie v porovnaní s európskymi vlasmi.Pôvodne tmavej farby a hrubšej štruktúry. Tieto vlasy sú často považované za nekvalitné, no tiež to záleží od toho, kde sa na stupnici kvality nachádzajú.

Čínske vlasy -tieto vlasy majú na rozdiel od európskych vlasov okrúhly prierez a hrubšiu štruktúru. Pôvodom sú tmavé a prirodzene rovné, preto sú najlepšou voľbou pre hodvábne rovné vlasy.

Príležitostné predĺženie/zahustenie vlasov

Clip IN  

- výhody: rýchla aplikácia, nadobudnutie objemu, ľahká úprava, ideálne na prípravu účesu

- nevýhody: časté nosenie Clip in zaťažuje korienky vlasov, nakoľko vlasové spony cca 2 - 20 cm široké, ktoré pripíname ku korienkom našich vlasov, majú väčšiu váhu ako pri klasickom dlhodobejšom predĺžení vlasov, tým môže časté nosenie poškodiť korienky vlasov.  

Aplikácia: odporúčame pred aplikovaním natupírovať miesto kde sponu pripneme. 

Krátkodobé predĺženie vlasov/zahustenie 

Tape In 

vlasové pásky 

Prepoj nutný po maximálne 5 týždňoch

-výhody: rýchla aplikácia

-nevýhody: pri predĺžení vlasovými páskami Tape In, nemožno nosiť vysoký cop , pásky sa ťažko skrývajú, nevhodné pre jemné vlasy

Dlhodobé predĺženie/zahustenie vlasov 

KERATÍNOVÁ METÓDA

Keratín používa aj ako spojivo pri pramienkovaní na mikroringovú, eurolokovú alebo easylock metódu. A nie je jedno, aký keratín používame.   

-výhody: takmer neviditeľný spoj,

-nevýhody: odpájanie môže poškodiť vlasy

Je to metóda predlžovania vlasov pri použití tepla

Spoj je vyrobený so syntetického – umelo vytvoreného keratínu, ktorý nepoškodzuje vlas a nevniká ani do jeho štruktúry. S touto technikou je možné aj zahusťovanie vlasov (vašich prírodných). Spoj, ktorý je týmto spôsobom vytvorený, je veľmi pevný a neviditeľný. Používaná teplota pri nadpájaní je nižšia ako pri žehlení vlasov žehličkou, 120 – 180°C. Pokožka hlavy je chránená špeciálnym izolačným krúžkom. Roztavený keratín sa prekladá po stranách spojených prameňov. V strede je stačený prstami, zošúľaný tak, aby v ňom nezostala vzduchová bublina. Prerábka je potrebná každé 3 – 5 mesiacov, záleží na rýchlosti rastu Vašich vlasov. Samé spoznáte kedy je ten správny čas. Býva to zväčša 5cm po odrastení spoja. Pokiaľ prerábku zanedbáte, vlasy budú zamotané a može sa stať, že opätovné použitie vlasov bude nemožné.   

ODSTRÁNENIE 

Mechanické rozdrvenie spoja

Opätovné zahriatie spoja

Chemické narušenie   

BOND PLUS METÓDA

Tu je šetrnosť metódy na úkor pevnosti spoja. Pramene bohužiaľ viac či menej vypadávajú, i keď niekedy celkom dobre držia. Ak vám na vlastných vlasoch urobia pred napojením uzlík, mali by padať menej, ale tu by som trocha zapochybovala o šetrnosti metódy, kedže vám pokrčený vlas zatlačia teplom do tesnej trubičky, no neviem. Podľa mňa dochádza k čiastočnému mechanickému namáhaniu vlasov.  Funguje na princípe tepelného zmrštenia malej mäkkej trubičky

-výhody: šetrný spoj

-nevýhody: ľahké zošmyknutie nadpojených prameňov.

EUROLOCK, MICRORING alebo EASYLOCK 

Táto metóda nadpájania vlasov nevyužíva žiadne lepidlá ani tepelné pôsobenie. Je to nadpojenie vlasového prameňa na prameň vašich vlasov pomocou locku/ringu, ktorý je z ľahkého kovu .


Ja osobne odporúčam a aj pracujem LOCKOVOU/RINGOVOU technikou. Vlasové pramene sa prichytávajú mechanicky pomocou locku/ringu, čo je kovová spojka v tvare korálky alebo trubičky z ľahkého kovu vo farebnom odtieni vlasov. 


Považuje sa za jeden z najšetrnejších spôsobov predlžovania vlasov. Kovová mikrospojka sa bez prítomnosti tepla zatlačí špeciálnymi klieštikmi, pri uzatvorení mikroringu jedným stlačením sú tak vlasy chránené pred poškodením v dôsledku nadmerného tepla. Predlžovanie vlasov touto metódou teda nepoškodí štruktúru vlasov tepelnou úpravou a chemickými prípravkami. Prerábka je potrebná každé 2-4 mesiace, záleží na rýchlosti rastu Vašich vlasov. Samé spoznáte kedy je ten správny čas. Býva to zväčša 5cm po odrastení spoja. Pokiaľ prerábku zanedbáte, vlasy budú zamotané ale samozrejme profesionál si s tým hravo pomôže. Medzi výhody patrí, že ho samozrejme bez problémov odstrániť. Locky/ringy sa odstraňujú opätovným stlačením spoju špeciálnymi klieštikmy, spoj sa tak znovu otvorí. Po odrastení pramienku sa musia pripojené pramene odpopjiť a opäť posunúť smerom ku korienkom, aby neboli viditeľné. Ide o takzvanú obnovu. Keď sa rozhodnete nadpojených vlasov vzdať, vaše vlasy zostávajú v stave ako pre aplikáciou, doporučuje sa len podstrihnutie, pre úpravu strihu.  


-výhody: spoje nieje takmer vidieť ani cítiť, šetrnosť ku vlasom, jednoduché a šetrné odpájanie prameňov, minimálne skracovanie predĺžených vlasov, nadpájanie za studena, žiadne pĺznutie vlasových prameňov :-) 

-nevýhody: pri nesprávnej starostlivosti možnosť jemného zamotania

Nutná je konzultácia s odborníkom v našom štúdiu, poradí Vám pri výbere vlasov, odtieňa a metódy. Konzultácia je dôležitá súčasť predlžovania vlasov. Je to alfa a omega Vašej spokojnosti. 


Kontakt: Salón Pablo Hair 0918 486 934

Galéria článku

Komentáre