Čistá voda: Najlacnejší prípravok proti chrípke a prechladnutiu

S príchodom jesene je náš imunitný systém vystavený vysokej záťaži. Dodržiavanie pitného režimu je najlacnejšou a zároveň veľmi účinnou prevenciou proti typickými jesennými neduhom, ako je chrípka a prechladnutie. 

Vykurovacia sezóna, pobyt väčšiny dňa v uzavretých, nevetraných miestnostiach, menej pohybu, nedostatok slnečného žiarenia, nižší prísun ovocia a zeleniny - to všetko sú stresujúce faktory, ktoré najmä v zimnom období nepriaznivo ovplyvňujú krehkú rovnováhu nášho organizmu. Mnoho z nás siaha po osvedčených prípravkoch na podporu imunity. Zvyšujte prísun vitamínov, skúste otužovanie, viac čerstvého vzduchu, snažte sa dostatočne spať a zvýšiť príjem tekutín.

Pramenitá voda je najlacnejšia prevencia
Dostatočne hydratovaná sliznica nosu, úst a krku zaistí, že baktérie a vírusy ich tak rýchlo nenapadnú. Vďaka správnej hustote krvi sú naše orgány správne zásobené kyslíkom a živinami, čím znižujeme celkovú záťaž nášho organizmu. Množstvo vody v organizme ovplyvňuje schopnosť nášho tela zbavovať sa odpadových látok a toxínov, medzi ktoré patria aj choroboplodné zárodky. Tiež napomáhame takýmto spôsobom telu dodržiavať optimálnu telesnú teplotu. 

Nedostatočný pitný režim naopak spôsobuje v našom organizme nerovnováhu, stratu energie, zhoršenú regeneráciu, zvýšenú únavu alebo bolesť hlavy. Čím menej pijeme, tým viac naše telo oslabujeme a vystavujeme ho riziku zvýšenej infekcie. 

Ak už vás choroba dostala, nezabúdajte okrem vody doplniť aj dôležité minerály. Keď sme chorí, mali by sme piť o niečo viac, podobne ako aj pri športe alebo zvýšenej telesnej záťaži, čo je zhruba pri dospelom jedincov 35 - 40ml na 1 kg telesnej hmotnosti. Teplota a zvýšené potenie sú bežným prejavom chrípkového ochorenia. To má nie len za následok vyššiu stratu tekutín, ale aj pre telo dôležitých minerálov ako sú horčík, sodík alebo vápnik, ktoré pomáhajú imunite nášho organizmu. Najjednoduchším spôsobom, ako tieto látky doplniť je práve pitím minerálky. Na zdravie!

Zdroj foto: Unsplash 

Komentáre