Vlny na každú príležitosť: Podľa tohto návodu to zvládnete aj vy!

Vlasy... Tie vedia potrápiť nejednu z nás. Len málo z nás vie, ako si ich upraviť, aké produkty používať, čo im vyhovuje, no predovšetkým ako sa o ne starať. Existuje veľa spôsobov, ako vytvoriť na hlave bohaté a dokonalé kučery. Prinášame Vám užitočný manuál ako na to.

1.Beach waves
Tento typ tzv. messy hair je obľúbený najmä  v letnom období. Beach waves si vytvoríte úplne jednoducho a zvládne to každá z vás.  Existuje mnoho prípravkov, s ktorými si dokážete dopomôcť k vytúženému výsledku. Vlasový sprej „Sea Salt“ aplikujete na mokré vlasy a necháte buď samovoľne vyschnúť, alebo ak chcete dosiahnuť ešte lepší výsledok, vysušíte vlasy fénom prehodené smerom dopredu s predklonenou hlavou. Tak docielite navyše aj fantastický objem a budete sa cítiť, ako keby ste práve vyšli z mora. Nedbalé vlnky vysušené príjemným letným vánkom. Pre príklad pridávame naše obľúbené produkty zoradené od cenovo najdrahších po cenovo najvýhodnejšie, ktoré sú dostupné v klasických drogériách. 

2. Jednoduché vlny žehličkou
Neexistuje nič ľahšie, ako tento fresh účes, ktorý vám každý bude závidieť. Výhodou je, že si ho viete urobiť vždy inak, no vždy rovnakou technikou. Mení sa len „predpríprava“ pred žehlením. V prvom kroku si vlasy rozdelíte na aspoň 4 sekcie. Pamätajte, čím viac sekcií, tým väčší objem. Jednotlivé sekcie zapleťte do obyčajných vrkočov, ktoré ovláda snáď každá z nás. Po tomto kroku, každý zapletený vrkoč prejdite žehličkou minimálne 2x. Napokon vrkoče rozpleťte a prečešte kefou na vlasy. Pre dosiahnutie ešte lepšieho výsledku, nasprejujte tieto vlny „Sea Salt“ sprejom. Ta-dááá! Hotovo! V spomínanej predpríprave sa môžete pohrať. Namiesto klasických vrkočov môžete prepletať medzi sebou len 2 sekcie vlasov. Nemáte každé ráno toľko času, aby ste to stihli? Poznáme ešte rýchlejší spôsob vhodný práve pre vás . Zatočte si samostatné sekcie v prstoch a okamžite sa pustite do žehlenia. 

3. Iný spôsob žehlením
Tento je o čosi zložitejší, populárny u žien, ktoré sa nekamarátia s kulmovaním vlasov. Princíp spočíva v zatočení jednotlivých prameňov so žehličkou. Chytíte prameň vlasov do žehličky, následne zatočíte žehličku a pomaly smerujete smerom nadol až ku končekom. Ten istý postup opakujete na jednotlivých pramienkoch. Tento spôsob je ideálny najmä pre strednú dĺžku vlasov. Výhodou je, že si vlasy viete zatočiť aj do vonkajšej strany a tak kratšie vlasy získajú žiadaný objem.

4. Vlny pomocou kulmy na vlasy
Ktorá z vás by nechcela nádherné vlny, ktoré nosievajú najmä holywoodske hviezdy. Aj vďaka nim, tieto vlny dostali prívlastok „Holywoodskych vĺn“. My vám poradíme, ako na to. Dôležitý je správny výber kulmy k dĺžke vlasov. Ženy s krátkymi vlasmi by si mali vyberať kulmy s menším obvodom a naopak ženy s dlhšími vlasmi kulmy s väčším. Pravidlo je nasledovné: jednotlivé pramene vlasov začíname zatáčať VŽDY od korienkov a postupne navíjame na kulmu až ku končekom. Zohriaty pramienok necháme zatočený a zopneme sponkou. Po ochladení ho zafixujeme lakom na vlasy a necháme pôsobiť. Takýmto štýlom pokračujeme po celej hlave. Čím dlhšie necháme zopnuté vlnky v sponkách, tým dlhšie nám zotrvá krásne háro. Vlasy sa v tejto polohe lepšie prispôsobia a vydržia dlhšie. Necháme ich zapnuté.

Aký štýl máte najradšej vy? Napíšte nám do komentára pod článkom.

Zdroj foto: pinterest.com

Komentáre