Farby vlasov, ktoré budú na jeseň trendy: Aký odtieň sa hodí vám?

Týchto päť odtieňov vlasov bude na jeseň veľmi trendy. Módna farba je jedna vec, ale nie ku každému farebnému typu sa hodí každý odtieň, ako vybrať ten pravý pre vás? Poradíme vám. Pozrite sa na aktuálne trendy vo vlasových odtieňoch, zapáči sa vám medená, sivá alebo sýto ružová?

Čokoládovo hnedá
Dobrá správa pre všetkých brunetky! Hnedá farba vlasov bude na jeseň veľmi trendy, najmä čokoládový odtieň, ktorý sa dá ľahko dosiahnuť tónovaním. Po lete majú brunetky vybielené končeky vlasov, na jeseň preto nastáva čas dať vlasy do poriadku. Čokoládovo hnedá je neutrálna farba, ktorá pristane rade žien. Je teda ideálnou voľbou, pretože nie je príliš studená ani teplá. Pozor však na tmavú čokoládovo hnedú, tá pristane skôr studeným farebným typom.

Tmavšie vlasy pri korienkoch
Dobrá správa pre všetky, ktoré si pravidelne dofarbujú melír! Túto sezónu budú trendy tmavšie vlasy pri korienkoch. Nechajte na kaderníčku, aby tento tieňovaný prechod urobila čo najprirodzenejšie. Pri korienkoch budú vlasy najtmavšie a postupne vám ich kaderníčka v dĺžkach presvetlí. Je to ideálne riešenie pre všetky blondínky, ktoré nechcú chodiť často na dofarbovanie odrastov. O túto metódu sa rozhodne nepokúšajte doma, nemuselo by to dopadnúť dobre, musí ju vykonávať profesionál, ktorý vie, ako pracovať s tieňovaním.

Trendy šediny
Možno si ešte pamätáte, keď pred pár rokmi odštartoval boom sivých vlasov, kedy si šedú neváhali na vlasy dávať aj veľmi mladé dievčatá. Šedá bude v kurze aj tento rok na jeseň, ale tak trochu inak. Trendom totiž bude nefarbiť svoje šediny a nechať vyniknúť prirodzenosť. Na jeseň bude v móde nechať šediny vyniknúť, prípadne ich len ľahko natónovať do striebornej či bielej. Ideálne je nechať farbené vlasy odrásť, ale to je dlhé čakanie. S pozvoľnou zmenou farby vám pomôže váš kaderník.

Výrazná ružová
Ružová zažíva veľký návrat. V poslednej dobe boli trendy najmä jemné pastelové odtiene, na jeseň však bude v móde výrazná ružová niekde na polceste medzi červenou a purpurovou. Je to príležitosť najmä pre všetky blondínky, ktoré hľadajú zmenu. Pokiaľ máte tmavé vlasy, bude cesta k vysnívanej ružovej trvať dlhšie, pretože je nutné vlasy odfarbiť a až potom natónovať. Výrazná ružová pristane najmä ženám, ktoré pôsobia krehko a majú svetlú porcelánovú pleť.

Medená
Prichádza jeseň, kedy sa zakaždým vracajú do módy teplé a zemité farby. Tentoraz bude veľmi trendy medená, aspoň čo sa vlasov týka. Táto nádherná výrazná farba vás dokáže rozžiariť, ale pozor, rozhodne sa nehodí pre každého. Najviac sedí jesennému farebnému typu, teda ženám, ktoré majú svetlejšiu pleť (často aj pehy), hnedé, hrdzavé a gaštanové vlasy a sýto zelené, olivové, orieškové či bledo modré oči. Výhodou je, že je veľmi ľahké vlasy do tohto odtieňa natónovať a dobre sa tento odtieň udržiava. Túto farbu si zamilovali aj celebrity, napríklad Gigi Hadid medenú farbu vlasov vyskúšala už v júni.

Zdroj foto: Freepik.com


Komentáre