Vianočné filmy 2019 – pozrite si, čo pre nás (nielen) Hollywood pripravil počas Vianoc!

Asi najviac promovaným vianočným filmom je snímka Last Christmas (https://www.youtube.com/watch?v=D4pb_zMzBpU), v ktorej zažiari  hviezda z filmu Hry o tróny Emilia Clarke. Hlavná hrdinka nás v tejto romantickej vianočnej komédii baví i dojíma a mnohým bude asi pripomínať večnú smoliarku Bridget Jonesovú. V jej príbehu sa dokonale spája talent herečky a oscarovej scenáristky Emmy Thompsonovej s nadčasovými skladbami Georga Michaela.
"Nejde o povrchnú romantickú komédiu, ale o chytrý film s vážnymi podtónmi a silnými emóciami. Pôvodne som vianočnú romantiku vôbec nakrúcať nechcel, tento nápad sa však nedal odmietnuť," hovorí režisér Paul Feig.
V kinách sa pri tomto filme môžete naladiť na vianočnú atmosféru už od 28. novembra.


Vianoce v divočine alebo v originále Holiday in the wild je novinka z dielne Netflix. (https://www.youtube.com/watch?v=8miCh30GcGU) V rodinnom romantickom filme Netflix stavil na známych a ostrieľaných hercov Kristin Davis (Sex v meste) a Roba Lowe-a (The west wing). Deti opustili rodinné hniezdo a manžel hlavnú hrdinku pustil k vode. Kate sa teda vydá celkom sama na cestu do Afriky, kde nájde svoj nový životný zmysel – a snáď i lásku. Pre tých, ktorí sa radi boja, filmári pripravili vianočný horor - Čierne Vianoce - Black Christmas
(https://www.youtube.com/watch?v=t9kXUQvl8xM). Keď do univerzitného mestečka dorazí na Vianoce namiesto Santu maskovaný zabijak, budú si jeho obyvateľky priať jediný darček – prežiť. Čierne Vianoce sú remakom obľúbenej hororovej klasiky, v ktorej namiesto vianočného punču „tečie“ krv.
Dokonalú idylu plnú snehu a blikajúcich svetiel naruší séria textových správ, ktoré im začnú chodiť na mobily. Následne jedna z nich zmizne a ďalšiu zavraždí maskovaný útočník. Než si Reily a ostatné dievčatá uvedomia, že im všetkým ide o život, stratia akúkoľvek nádej na únik. Majú len dve možnosti – pasívne čakať, až si smrť príde aj pre ne, alebo sa postaviť na odpor. Kľúčová otázka znie, kto proti nim vlastne stojí, a či môžu veriť niektorému z kamarátov, ktorí im prišli na pomoc. Premiéru v kinách má horor 12. decembra.
A máme tu novinku aj zo slovenskej produkcie – film s názvom Šťastný nový rok (trailer https://www.youtube.com/watch?v=Mpf7l6joh5I&t=2s). Snímka prinesie príbeh štyroch priateliek, ktoré sa stretnú na tradičnej lyžovačke vo Vysokých Tatrách, kde chcú spolu stráviť Silvester. Tvorcovia chceli diváčkam priniesť zimnú romantickú komédiu, ktorá podľa nich na trhu dlhodobo chýba. Zároveň ňou vzdávajú hold starším titulom tohto žánru. "Náš film je poctou starým československým filmom, ktoré dokázali pobaviť celé generácie nielen v čase svojho vzniku, ale aj niekoľko desaťročí po ňom, ale zároveň chceme ponúknuť divákom modernú, absolútne súčasnú verziu tohto žánru," vysvetlila Kronerová pre SITA. Hlavné hrdinky vo filme stvárnia Táňa Pauhofová, Antónia Lišková, Gabriela Marcinková a Zuzana Norisová. V novinke sa ukážu aj Emília Vášáryová a Jiří Bartoška. Vianočná novinka o láske v mnohých podobách sa dostane do kín 5. decembra.

Príjemné zážitky v kine vám želá redakcia Beautypoint.sk!
Zdroj: cinemart.sk


Komentáre