5 vecí, ktoré robia šťastné páry: Skúste ich tiež a majte spokojný vzťah

Mať šťastné manželstvo nie je nemožné, aj keď sa to v dnešnej „rozvodovej“ dobe môže zdať. Je jasné, že nič nie je zadarmo a tiež v šťastnom partnerskom vzťahu je nutné pracovať a ctiť nejaké zásady. Aké?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo niektoré páry držia pri sebe dlhé roky a iným sa vzťah rozpadne po pár mesiacoch? Myslíte si, že je to len otázkou šťastia?

Čo vo vzťahu (ne)robia šťastné páry?
Nežiarlia na seba
To, že na seba šťastné páry nežiarlia, nie je v ich prípade známkou toho, že nemilujú. Obyčajne to totiž býva naopak. Milujú sa „zdravou“ láskou, pretože si navzájom dôverujú. Veria v ich vzťah a v seba.

Navzájom sa rešpektujú
Vzájomný rešpekt je samozrejmosť. Ak má vzťah dlhodobo fungovať, musia si partneri vážiť jeden druhého. Len ťažko budete tráviť pekné chvíle s niekým, o koho kvalitách pochybujete.

Dávajú si priestor
Šťastný vzťah ponúka obom partnerom dostatočný priestor. To, že sú dvaja ľudia pár, nemusí znamenať, že musia každú myšlienku toho druhého poznať. Dôverujú si, ale zbytočne sa nedusia.

Smejú sa spolu
Smiech zbližuje a udržuje pohodu. Zmysel pre humor je neoddeliteľnou súčasťou šťastného vzťahu. Spoločné zážitky sú rovnako na nezaplatenie. Dlhodobé partnerstvo má bohatú zbierku takýchto chvíľok.

Počúvajú jeden druhého
Namiesto komunikácie s virtuálnymi priateľmi na Facebooku, šťastné páry spolu komunikujú. Zdieľajú medzi sebou svoje radosti aj starosti. Počúvajú sa a sú oporou pre toho druhého. 

Zdroj foto: pexels.com


Komentáre