Toto svojim vlasom nerobte! 7 chýb, ktorým sa oplatí vyhnúť

Starostlivosť o vlasy nie je príliš komplikovaná záležitosť, napriek tomu má niekoľko pravidiel. Keď nechceme, aby sa vlasy zbytočne ničili, je potrebné sa vyvarovať určitých chýb. Vybrali sme sedmičku najčastejších.

Krásne vlasy sú ozdobou žien. Nestačí ich mať len upravené, ale s ich vzhľadom súvisí tiež zodpovedajúca starostlivosti. Neničte si ich zbytočne.

1. Kefovanie a úprava mokrých vlasov
Mokré vlasy sú oveľa jemnejšie a ľahko sa lámu. Keď vlasy češete hneď po umytí, s veľkou pravdepodobnosťou si ich ničíte. Namiesto toho vlasy najskôr vysušte fénovaním na nízky alebo stredný stupeň. Horúci vzduch ich štruktúre tiež príliš neprospieva. Keď vlasy prichádzajú do kontaktu s teplom, je lepšie použiť prípravky pre tepelnú ochranu.

2. Špinavé hrebene a kefy
Hrebene a kefy používame niekoľkokrát denne a podľa toho by sme sa k nim mali správať. Pri česaní na hrebeňoch končí kopa odumretých kožných buniek. A to je nebezpečenstvo, ako si pri česaní zaniesť do kože rôzne nečistoty a baktérie. Okrem toho špinavý hrebeň naozaj nevyzerá vábne.

Plastové hrebene sú jednoduché na údržbu. Zhruba raz za tri dni ich namydlite (môžete ich aj nechať odmočiť v teplej vode) a kefkou odstráňte nečistoty. Špeciálne hrebene (ako napríklad z diviačích štetín) sa nesmú namáčať dlho.

3. Príliš časté umývanie vlasov
Že si vlasy umývate každý deň? To nie je ideálne. Žľazy v pokožke hlavy totiž vytvárajú oleje, ktoré sú dôležité pre zdravé vlasy. Príliš časté umývanie a horúca voda ich môže odstrániť. Tým potom vlasy krehnú a vysušujú sa. Kaderníci odporúčajú umývanie vlasov dvakrát, maximálne trikrát týždenne. Umývajte ich teplou vodou.

4. Nepoužívajte nevhodné prípravky
V dnešnej dobe je na trhu veľa rôznych produktov pre najrôznejšie typy vlasov. Tieto prípravky sa líšia podľa účelu. Je dobré, keď zistíte, aké vlasy máte vy, a podľa toho nastavíte vlasovú starostlivosť. Ak sa vaše vlasy zmenia, mali by sa zmeniť aj používané prípravky. Vždy by mali zodpovedať vášmu typu vlasov. To, že kamarátke určitý prípravok vyhovuje, neznamená, že to tak bude aj u vás.

5. Príliš dlho nestrihané vlasy
Ak je to možné, vlasy by sa mali pravidelne strihať. Kaderníci odporúčajú každých šesť až osem týždňov. Pokiaľ chcete mať dlhé vlasy, mali by tiež vyzerať zdravo. Dlho nestrihané vlasy nielenže vyzerajú neupravene, ale tiež nemajú tvar, ľahko sa zamotávajú, štiepia a lámu. Častejšie strihanie pomáha rastu. Až to bude možné, nechajte sa ostrihať.

6. Neničte vlasy príliš horúcimi prístrojmi
Kulmovanie vlasov je potrebné vykonávať šetrne. Dlhší kontakt s horúčavou im totiž vôbec neprospieva. Dokonca sa môžu aj pripáliť. Základom je používať prípravky pre tepelnú ochranu a pri kontakte s teplom nenechávať prístroj dlhšie na jednom mieste.

7. Nesťahujte vlasy príliš tesne
Tesný cop z vlasov im tiež príliš neprospieva. Možno je praktický, ale vlasy trpia. Časté nosenie copu priťahuje pramene vlasov k pokožke hlavy, a tým prispieva k poškodeniu vlasových folikul. Jedná sa o časť, ktorá chráni koreň vlasu. Nechávajte preto vlasy voľnejšie a príliš ich nesťahujte.

Zdroj foto: pexels.com

Komentáre