Krikľavé pery, trblietky aj návrat dymových tieňov. 5 trendov v líčení, ktoré ovládnu jeseň 2021

Chladné počasie pomaly preberá vládu a my máme plné ruky práce s výberom jesenných kabátov, hrejivých svetrov a vrstvením oblečenia. K jeseni ale neodmysliteľne patria aj zmeny v líčení. Ktoré trendy sú tento rok in?

Na jeseň sa po nás žiada návrat do rutinnej pracovného vyťaženia i zvýšená spoločenská aktivita. Preto nastáva ten správny čas nielen na zrevidovanie obsahu kozmetickej taštičky, ale aj doterajších spôsobov líčenia. Záver roka si totiž žiada zmenu! Inšpiráciu môžete rovnako ako v prípade módy čerpať na prehliadkových mólach. Na nich to vyzerá, že jeseni bude dominovať nasledujúcich päť trendov v líčení.

Okrídlené očné linky
Veľa z nás na ne doteraz nezanevrela. Ak áno, pamätajte, že tento rok na jeseň sa okrídlené očné linky vracajú na scénu. A to najmä tie hrubé línie vedené pevnou rukou pod očami, nie cez horné viečko. Ak nechcete zostať pri klasickej čiernej, ideálna bude tmavo modrá.

Dymové tiene
Rovnako ako okrídlené linky aj dymové tiene patria ku stáliciam v líčení. Tento rok na jeseň sa ale dostali do popredia záujmu. Výborne budú vyzerať v prípade, že si okolo očí urobíte linky a na viečku i pod okom povediete tiene do stratena. Tento závan rockerských rebelských deväťdesiatych proste musíte vyskúšať!

Výrazný rúž
Ešte v lete sa zdalo, že jeseni bude dominovať prirodzené líčenie, ale opak je pravdou. Skôr než na nude rúže teda stavte na výrazné farby. A keď píšeme výrazné, máme na mysli naozaj jasné, odvážne až nepoctivé farby. Ostatne, čo môže byť viac sexi než plné červené pery? Pútajú pozornosť, vyžarujú sebavedomie i ľahkú drzosť. Červená sa navyše hodí ku každému typu pleti, stačí len nájsť ten správny odtieň.

A odvážne dievčatá nemusia zostať len pri jednej farbe. Na prehliadkových mólach sa objavujú tiež pery dvojfarebné - napríklad ružovo červené orámované striebornou linkou. Prečo nie?

Stavte na trblietky
Zrejme máte obľúbený make-up pre všedné dni. Čo s ním ale vo chvíli, keď mierite na dámsku jazdu, dôležité rande alebo na koncert milovanej kapely? Nie je nič ľahšie, než sa znovu inšpirovať na prehliadkových mólach, kde sa momentálne všetko točí okolo trblietok a lesku. Výnimkou nie sú trblietavé ozdoby nalepené tesne nad lícne kostí. Aj keď toto bude pre veľa z nás asi príliš, prečo nenaniesť trochu trblietok k vonkajším kútikom očí a tesne pod obočie?

Vráťte sa v čase!
Znie to možno trošku zvláštne, ale in je všetko, čo letelo do 90. rokov. Teda s ležérnym účesom, ktorý ste videli naposledy u teenagerov na prelome 70. a 80. rokov, nemôžete šliapnuť vedľa. Iniciatíve sa však medze nekladú. Pokiaľ vám orgovánová nič nehovorí, prejdite viečka inou trendy pastelovou farbou, napríklad bledo modrou, ružovou alebo marhuľovou.

Zdroj foto: Shutterstock.com

Komentáre