Ako nakupovať v Second hande? My to vieme!Ste v práci. Vojde ona. V krásnom novom kabáte. Ako z módneho editoriálu. Nevydržíte a spýtate sa odkiaľ ho má. Zo sekáča! A za 3 eurá! Aj vy chcete taký? Ale nikdy ho v sekáči nenájdete?
Máme tu pre Vás 5 rád ako nakupovať v obchodoch s vecami s druhej ruky.
1) Bez očakávaní a plánov. V prvom rade prestaňte zúfalo očakávať. Do sekáča sa síce chodí s predstavou ale musíte sa uvoľniť, otvoriť oči aj hlavu a nechať sa prekvapiť. Nikdy to nebude fungovať ako v obchode. Chcem rifle, kúpim rifle. Nekúpite! Teda isto kúpite. Ale nie vtedy, kedy to budete očakávať vy. Niekedy nakúpite a inokedy nie. Tak to v sekáčoch jednoducho chodí. Zmierte sa s tým a to bude prvý krok k tomu, že nebudete zbytočne sklamané.
2) Hľadajte podľa materiálu. Farby či vzoru. Dajte si prvé „kolečko“ a prebehnite obchod s tým, že sa nebudete zameriavať na konkrétne kusy oblečenia. Vytiahnite iba ten vešiak, ktorý vás zaujme svojim vzorom, či farbou. Alebo (čo je ešte lepšie) materiálom. V Second handoch sa dajú kúpiť veľmi kvalitné veci za pár euro. Ale práve takýto kúsok vám môže ujsť, keď sa budete sústrediť len na konkrétnu vec.
3) Nebojte sa! A nenakupujte stále to isté. V obchodoch máme potrebu nakupovať stále to isté oblečenie. Niekto má úchylku na čierne šaty, iný na biele tričká s potlačou. A tak idú na istotu ale vlastne nenakúpia nič. Lebo toto všetko už doma majú. Second hand je miesto, kde dokážete nájsť aj nemožné (samozrejme vtedy keď to práve nehľadáte!). A preto sa nebojte vyskúšať si aj niečo mimo svoju komfortnú zónu a spestriť si šatník nejakým kvalitným osviežením za pár Eur.
4) Skúšajte! Ak patríte medzi lenivcov, ktorí sa spoliehajú na veľkostnú tabuľku a neskúšajú oblečenie pred tým ako si ho kúpia, tak v sekáči na to rovno zabudnite. Nájdete tu totiž množstvo odevov z rôznych obchodov a krajín či obdobia. Zabudnite teda na to, že každá veľkosť 38 je rovnako veľká. Ak budete lenivé, môže sa vám ľahko stať, že vás doma radosť z nákupu veľmi rýchlo prejde a zostane len kopa nepoužiteľného šatstva.
5) Nájdite si svojho favorita. Alebo radšej dvoch. Myslíme sekáče. Ideálne ak ich máte blízko domu, či práci. A tie navštevujte pravidelne a hlavne v kľude. Vtedy je najväčšia pravdepodobnosť, že vám neujde žiadny dobrý kúsok.
Uvedomelému lovu zdar.

Zdroj foto: @cisarovenovesaty

Zdroj foto: @janah_blog

Zdroj foto: @jankatopanka

Zdroj foto: @rogue_minimal

Zdroj foto: @zrzkastyle

Komentáre