Vasky oslavujú limitovanou edíciou tenisiek vznik Česko-Slovenska!

Čoraz viac úspešná značka kožených a ručne vyrábaných topánok, pôvodom z českého Zlína, rozšírila v auguste tohto roku výrobu aj na Slovensko, z čoho sa z nej stala česko-slovenská. Za jej vznikom pred 5-timi rokmi stál vtedy len 18-ročný Václav Staněk, neskôr zaradený do Forbes 30 pod 30!

Odvaha a odhodlanie na každom kroku
Vasky si zakladajú na prepojení tradícií a súčasnom dôraze na kvalitu a minimalizmus, čo sa pretavuje aj v dizajne ich produktov a filozofii značky. 

K oslavám vzniku Česko-Slovenska z roku 1918 vytvorili trendy limitovanú kolekciu tenisiek vo farbách našich národných trikolór, ktorá bude v predaji na www.vasky.sk len 5 dní – od 28. októbra do 2. novembra 2021!

Vasky Veny ČSR
Veny – tenisky v trendy „véčkovom“ strihu vo farbách národnej trikolóry. Vďaka spojeniu precízneho spracovania s nadčasovým strihom vám tieto kožené tenisky doprajú maximum pohodlia. 

Tenisky sa začnú vyrábať odo dňa zakúpenia, čo predstavuje 4 – 6 týždňov, pretože ide o poctivú ručnú výrobu v „mekkách česko-slovenského obuvníctva“, v Zlíne a okolí Partizánskeho. 

Potešujúcou správou je, že počet kusov NIE JE obmedzený, LE sa vzťahuje len na počet dní, kedy bude k dispozícii na e-shope. Cena tenisiek Vasky Veny ČSR je 125 eur.

Záujem, hrdosť a prepojenie mladých ľudí
Značka sa touto „limitkou“ rozhodla nadviazať na (viac než úspešnú) minuloročnú LE vo farbách trikolóry, ktorá vznikla k 17. novembru 1989. Potvrdila záujem aj u mladších zákazníkov, ktorí nezažili, alebo si nepamätajú obdobie pred Nežnou revolúciou.

„Rozhodnutie expandovať s výrobou Vasky za hranice Česka a zároveň garantovať našim stávajúcim zákazníkom  kvalitu, udržateľnosť, tradíciu, ručnú výrobu a pocit, že stále vyrábame doma bolo jednoznačné – ideme na Slovensko, k našim najbližším susedom, do Partizánskeho. Zlínskí a slovenskí ševci a šičky sa spájajú, aby rozvíjali obuvnícku tradíciu a remeslo. Veď predsa okrem spoločnej histórie nás spája láska k obuvníckemu remeslu, tradícii a poctivej výrobe. Oslava vzniku Česko-Slovenska je teda pre nás prirodzenou súčasťou a výnimočným dôvodom na vytvorenie limitovanej kolekcie pre našich stálych a nových zákazníkov,“ vysvetľuje teraz už 23-ročný zakladateľ Václav Staněk, ktorého v roku 2018 zaradil český Forbes do prestížneho rebríčka 30 pod 30 a dodáva, že: „Dôvodom expanzie na Slovensko bolo najmä vyhovenie zvyšujúcemu sa dopytu našich zákazníkov, za čo sme nesmierne vďační."


Komentáre