6 módnych trikov, ktoré vás zaručene omladia: Ktoré sú to?

Existuje hneď niekoľko stylingových odporúčaní fungujúcich ako pomyselný šatníkový botox. Navyše roky zažité pravidlá o tom, čo môžete, alebo naopak nesmiete v určitom veku nosiť, už našťastie dávno neplatia.

Neforemné svetre, ktoré zdanlivo všetko schovajú, sú možno jednoduchým, ale rozhodne nie elegantným riešením. Rovnako ako veľká kabelka, do ktorej sa zmestí všetko od pečiva po laptop, alebo univerzálne, ale priznajme si, že trochu nudné čierne topánky. Omladzujúce kúsky vyzerajú inak a dosť možno by ste po nich sama nesiahla. Je váš šatník pripravený na omladzujúcu kúru?

1. Nakrátko
Kto hovorí, že od určitého veku by sa mali nosiť dlhšie sukne? Midi a maxi dĺžky sú síce trendom posledných rokov, lenže vám pridajú navyše nielen pár rokov, ale veľakrát tiež pár kíl. Na kratších džínsových, kožených alebo tvídových sukniach nie je nič zlého a s čiernymi pančuchami si ich môžete dovoliť v akomkoľvek veku a s akoukoľvek postavou. Stačí len nájsť ten správny strih.

2. Sofistikované detaily
Jasné, čiernu shopper kabelku milujeme a nosíme ju deň čo deň, pretože sa do nej zmestí všetko potrebné, a ešte niečo navyše. Ale čo sa s doplnkami trochu viac pohrať? K outfitom v tlmenejších tónoch sa nebojte kabelky žiarivej farby, ako je červená alebo oranžová. Už dávno neplatí, že by kabelka mala ladiť s topánkami, naopak, taký outfit potom pôsobí príliš uhladene a prvoplánovo. V zime môže byť kľúčovým detailom outfitu treba kockovaný šál alebo farebná čiapka, na jar šatka, ktorú rozhodne nemusíte viazať len okolo krku, a v lete výrazné slnečné okuliare.

3. Výmena topánok
Lodičky, balerínky či mokasíny sú symbolom elegancie a k množstvu outfitov sa perfektne hodia. Ak ale chcete ísť cestou mladistvého looku, siahnite po topánkach, ktoré sú pre mladšiu generáciu takmer náboženstvom. Áno, reč je o teniskách. Tie sa v poslednom desaťročí dostali na módny piedestál a aktuálne je možné nosiť ich v podstate ku všetkému - k sukni, šatám, aj elegantným nohaviciam. Začnite bielou klasikou a postupne prejdite na dizajnovejšie kúsky.

4. Oblečený účes
Že ste sponky a čelenky nosila naposledy v puberte a od tej doby vám ležia na dne šuplíka? Možno je práve teraz ten pravý čas ich zase vytiahnuť. Samozrejme nemáme na mysli infantilné farebné škripce, ale skôr väčšie elegantné spony, zamatové čelenky alebo napríklad minimalistické zlaté pinetky. Ak nosíte mikádo, podobné originálne detaily ho môžu skvele oživiť. Vlasové doplnky zažívajú veľký návrat, a tak je dnes nájdete v kolekciách luxusných francúzskych značiek, ako je Chanel, Dior alebo Hermès. 

5. Farebný lifting
Čierna zoštíhľuje, je nadčasová, elegantná, hodí sa ku všetkému, ale bohužiaľ pridáva roky. S pribúdajúcim vekom býva pleť svetlejšia, takže celočierny outfit nepríjemne podčiarkne vrásky. Preto sa nebojte nosiť farby. A ak sa čiernej napriek tomu nechcete vzdať, pridajte k nej aspoň farebné topánky, sako, kabelku či výrazné náušnice.

6. Tie PRAVÉ džínsy
S vysokým alebo nízkym pásom? Rovné, skinny alebo do zvonu? Džínsy sú základným stavebným kameňom fungujúceho šatníka. Mali by byť buď nadčasová, alebo trendy, ale nič medzi tým. Keď nájdete také, čo vám sadnú ako uliate, budú sa vám mladistvé outfity tvoriť samy.

Zdroj foto: pixabay.com


Komentáre