Ako sa vyhnúť očkám na pančuchách? Pomôže mraznička aj lak na vlasy

Ak sa ani v zime nechcete vzdať šiat a sukní, určite sa odvďačíte pančuškám. Ich pravidelné nositeľky však vedia, že je to veľakrát veľmi ťažké, aby bez ujmy prežili aspoň jeden celý deň. Poradíme vám, ako sa vyhnúť očkám a ako predĺžiť ich životnosť.

Existujú samodržky, tehotenské, tvarujúce a mnoho iných druhov. O tom, ako pančušky vybrať, ako sa o ne starať, čo robiť a nerobiť, aby ste každý deň nemuseli vyťahovať nové, vám prezradíme v tomto článku. 

Pranie
Samozrejme, platí, že čím menej budete pančušky prať, tým dlhšie vám vydržia. To však neznamená, že máte chodiť v jedných pančuškách 14 dní. Vyskúšajte aspoň dvojdňový odstup medzi oblieknutím a tým, kedy ich hodíte do špinavej bielizne. Samozrejme, len vtedy, ak nie sú špinavé a nezapáchajú. Najmenej rizikové pre silonky je ručné prianie. Ak však preferujete práčku, vždy vložte pančušky do špeciálneho vrecka. Dôležité tiež je, obrátiť ich naruby, aby sme sa zbavili odumretých kožných buniek. Najvyššia teplota, ktorú si môžeme dovoliť je 30 stupňov Celzia. Na pračke zvoľte režim jemného prania a vyhnite sa použitiu aviváže. Potom ich nechajte voľne uschnúť. Prebytočnú vodu vyžmýkajte pomocou ručníka. 

Obliekanie
Aj pri obliekaní by ste mali dodržiavať určité pravidlá. Najlepšie je pančušky si dávať ihneď po spodnej bielizni. Ľúbia sa totiž zachytáva o prstienky a iné doplnky. Pred nasadením si tiež skontrolujte nechty, či sú dobre opilníkované. Jednou z možností je tiež využiť k obliekaniu ľahké rukavice. Obozretne buďte aj pri ich vyzliekaní. Výnimkou sú vášnivé momenty. Tie si užite. Nemenej dôležité je venovať dostatočnú pozornosť svojím chodidlám. Tvrdé päty s odlupujúcou sa kožou môžu silonky poškodiť. Dbajte aj na veľkosť. Radšej zvoľte väčšie číslo pančúch než menšie. Naťahovanie vláknam škodí.

Očká
Dobrým pomocníkom je lak na vlasy. Dokáže zafixovať aj užšie očko, ale pôsobí aj preventívne. Keď pančuchy pred oblečením jemne postriekate lakom na vlasy, prestanú sa vám na ne lepiť úzke šaty a pančušky sa spevnia a zosilnia. Menej náchylné k očkám by mali byť pančušky po vložení do mrazničky. Pred prvým použitím ich trochu navlhčite, vložte do plastového vrecka a nechajte počas noci zmraziť. Než si ich oblečiete, počkajte, pokým sa rozmrazia. 


Komentáre