Súvisí farba očí s osobnosťou človeka? Podľa tejto štúdie jednoznačne!

O súvislosti s farbou očí a osobnosťou človeka sa hovorí už dlhšiu dobu, avšak donedávna to bolo len nepodložené tvrdenie. S tým je ale teraz koniec - švédska univerzita Örebro vypracovala štúdiu, ktorá toto prepojenie len potvrdzuje.

Do tejto štúdie sa prihlásilo 428 ľudí, pričom ich farba očí bola porovnávaná s určitými osobnostnými črtami a výsledky sú naozaj obdivuhodné. Je teda možné, že farba očí skutočne vypovedá o tom, aký človek je? Odpoveď je áno. "Ľudské oko je tak úzko prepojené s mozgom, že možno povedať, že je jeho jedinou časťou, ktorá je viditeľná," povedal doktor Antony Fallout. Spoznajte teda sami seba a odhaľte vlastnosti, o ktorých ste nemali ani tušenie, že sa vo vás ukrývajú.

Modré oči
Podľa vedcov je táto farba tou najobľúbenejšou ako u mužov, tak aj u žien. K tejto farbe sa viaže plachosť, opatrnosť a nepriebojnosť. Ľudia s modrými očami často ustupujú iným a nedokážu si presadiť svoj vlastný názor, práve preto sa niekedy môžu cítiť utláčaní. Je tiež dokázané, že ženy s modrými očami lepšie zvládajú pôrodné bolesti a dokonca aj stres, ktorý pri pôrode prežívajú.

Prečítajte si aj: Pozor, toto vám môže zmeniť život: Inšpiratívne citáty známych žien, ktoré by ste mali poznať

Sivé oči
Šedá farba je vlastne odtieňom modrej, avšak trochu svetlejšia. Ľudia s týmto doslova oceľovým pohľadom sú cieľavedomí, tvrdohlaví a niekedy až príliš chladní. Vždy zmýšľajú racionálne a vedia byť aj temperamentný, kreatívny, často im bohužiaľ chýba zmysel pre humor.

Čokoládovo hnedé oči
Tieto oči dokážu len letmým pohľadom človeka zahriať pri srdci. Sú charakteristické pre milého a priateľského človeka, ktorý je za každých okolností úprimný, čo niekto môže vidieť ako slabinu. Títo ľudia nevedia klamať ani podvádzať, sú verní a lojálni. Milujú život, svojich priateľov a rodinu nadovšetko.

Neprehliadnite: Výživová poradkyňa radí: Homeoffice – ako fungovať a nepribrať

Tmavo hnedé oči
Tmavo hnedé až čierne oči patrí veľmi inteligentným ľuďom, ktorí majú vodcovské črty. Oplývajú vysokým sebavedomím a za svojimi cieľmi si idú po hlave a tvrdo. Táto farba očí im zabezpečuje dôveru ostatných, ľudia sa im často zverujú aj s osobnými problémami a pôsobia tajuplne. Títo ľudia tiež neholdujú alkoholu, v podstate ho nemajú príliš v láske. Je to totiž pre nich len slabina, ktorú vo svojom živote nechcú.

Zdroj foto: pixabay.com


Komentáre