Znamenie Strelca

Strelec je v zverokruhu zobrazovaný ako napoly muž a napoly kôň. Čiže je tretím znamením s ľudskou formou (Blíženci, Panna) a patrí tak psychologicky k znameniam reflektujúcim ľudské vlastnosti, správanie a vyššiu symboliku pre človeka na tejto Zemi. Najbližší k ľudskosti – čo je vnímané ako vedomie svojej nedokonalosti a túžby zlepšiť sa a učiť sa. Mnoho Astrológov Strelca považuje za hlbšie prepojenie s Asteroidom Chirónom, ktorý sa tak tiež v Mytológií predstavoval ako napoly zviera a tým symbolizoval prijatie animálnej stránky existencie a tak tiež ľudskej. Čiže to najlepšie z oboch svetov bez hodnotenia a v rovnocennosti.


Ak chceme pochopiť Strelcom, musíme spoznať ich Solárneho Patróna ktorým je Jupiter.
V mytológií mu hovoríme Zeus. Ktorý bol Bohom Nebies, Svetla a Blesku. Z tohto si hneď môžeme všimnúť a odvodiť – Keď sa strhne na búrku či už v realite či v našom živote a duši, hľadáme východisko, hľadáme nádej a vieru, že táto búrka nie je nekonečná a že nie sme voči nej bezmocný.
Tu prichádza blesk z čista jasna rovno pred našimi očami. Záblesk nádeje...možnosti. Blesk ako symbol značí prebudenie sa z reality v ktorej sme a náhle vnímanie novej cesty, záchrany alebo pomoci. Zrazu pocítime vieru, odľahčenie pretože pred sebou zbadáme svetlo za ťažkými mrakmi a rozbehneme sa za ním. Preto Jupiter a Strelec symbolizujú prechod z tmy do Svetla , do vyššieho uvedomenia, do významu všetkého čo nám priniesiol Saturn – skúšky, problémy, obmedzenie či spomalenie. Nájdeme význam, dôvod a zmysel v živote, v tom čo sme prežili a pocítime prvý kontakt s myšlienkou, že existuje benevolentná sila, niekde nad nami ktorá možno naozaj riadi niečo oveľa väčšie a hlbšie ako sme si doposiaľ mysleli. Nájdeme novú životnú filozofiu, smerovanie duchovno alebo aj náboženstvo. Preto Jupiterová energia obsiahnutá v ľuďoch ktorý sa narodili pod jeho znamením hľadajú zmysel, význam, niečo neuchopiteľné väčšie ako život, zmyselnejšie ako realita okolo nás. Preto už od malička Strelci chcú počuť prečo robíme čo robíme, prečo takto, prečo nie inak, aký to celé má význam? Kde je v tom zmysel? Budú nás obracať na všetky strany pretože chcú vidieť, či to čo robíme, ako sa správame a presadzujeme svoje názory, svoju vieru, či presvedčenia je naozaj to čomu skutočne veríme, alebo či sme iba kôpka prebratých perspektív a vlastne nemáme hlbší dôvod sa takto prezentovať. Mnoho krát si Strelec nedá servítku pred ústa a dokáže iným ľuďom absolútne preobrátiť ich celkový myšlienkový svet tzv. Status Quo - Vedomie, pohľad, vnímanie sveta a jeho zmyslu, že mnoho ľudí sa obráti proti nim z ega či nervov. Narušujú totižto ich pokojný, pohodlný a možno aj slepý pohľad na život a na seba samých. Ako sa vraví, mnoho ľudí chce zostať tam kde sú, nechcú aby sa ich vedomie či myseľ rozpínala a preto si nedovolia ani len prijať iný názor, možnosti či dať sami sebe otázku či nie je načase zmeniť niečo v sebe samom. Strelec sa nám snaží ukázať kde máme mínus v tom čo hovoríme, no neveríme tomu a už vôbec na to nemáme dôvod. Kde nás zablokoval Saturn, kde sme zostali neflexibilný, negatívny alebo príliš realistický a začali sme si vravieť prečo sa veci nedajú, prichádza pozitívne naladený Strelec plný optimizmu šarmu a vtipu a dokáže nás, aj našu negatívny bublinu absolútne prasknúť.

Strelec nesedí doma na zadku, radi cestujú, spoznávajú, vnímajú, učia sa nové veci a milujú všetko čo im absolútne obohatí myseľ.  Málo kedy sú však obklopení veľa ľuďmi, preferujú samotu aj keď to tak nevyzerá na prvý pohľad. Vedia totižto, že ak počúvajú príliš veľa ostatných, strácajú dohľad z vlastného smerovania. Je to akoby ste každé ráno museli vyniesť smeti kým začnete deň. Radi si nabalia svoj ruksak a idú, či sa pridáte či nie oni budú fajn. Ak už Strelec zvolí spoločnosť musí to byť človek alebo ľudia s ktorými je jeho myseľ - Vesmír absolútne prepojený, rovnaký humor a ľahkosť ktorou prejdú v aute či stopom, peši aj cez tri krajiny. Musí ich to obohatiť, že tam ste a že vám dávajú svoju pozornosť. Radi skúšajú všetko čo život ponúka, šport, extrémne športy ako na dovolenke skočia s padákom alebo sa nechajú ťahať za loďou a podobné zaujímavé chuťovky. V jedle radi skúšajú rôzne kuchyne a vedia byť skvelými kuchármi, písať články o miestach kde boli, alebo dobre fotiť a preto vedia preniesť na ľudí okolo seba okrem pozitivity ale vkus. Donútia vás tým aký sú, aby ste sa aj vy zabavili, otvorili svoju myseľ a predstavili si čo môže byť ak…

Vo vyššom veku nájdeme veľa Strelcov na Filozofických fakultách, vysokých školách alebo zaujímavých kurzoch, nikdy nie je dosť učenia sa. Neskúr sa mnoho z nich rozhodne učiť ostatných a preto sú z nich skvelí profesori. Ich otvorená a flexibilná myseľ takmer zaručuje skvelé prednášky a zaujímavé príbehy ktorými svojich študentov naozaj prinútia expandovať. Ich nadobudnutá inteligencia ktorú si časom vyšperkujú sa stáva hybnou silou motivačných kurzov a  life coachingu či marketingových stratégií. Sú skvelí v programovaní, vizuálnom dizajne a podľa ostatných vrodených spojitostí planét aj omnoho viac. Herecké, hudobné či iné umelecké sklony sú im neni cudzie a po dosiahnutí určitého statusu, či známosti sa obracajú k charite, dobročinným smerom alebo iným humanitárnym aktivitám, kde nájdu svoj osobný zmysel vo formovaní pozitívneho impaktu na svet.
Ak máte Strelca vo svojom živote začnite ho počúvať a možno sa naučíte viac ako ste si mysleli.
Je Strelec váš partner? Máte pri sebe ojedinelého človeka, ktorý vie byť loajálny, čestný a úprimný. Na druhej strane je jeho myseľ v rovinách do ktorých sa musíte posnažiť dostať, dajte im priestor aby ukázali svoju veľkosť a užívajte si život spolu s nimi. Láska má byť sloboda, radosť, svetlo a smiech. Povedal Jupiter...

Ste Strelec?

Všetko najlepšie!

Pripravila pre vás:
IG: AltairAstrology
FB: AltairAstrology
WEB: www.altairastrology.zohosites.com
@AltairAstrology@gmail.com
Zdroj foto: Unsplash


Komentáre