Stĺpček pohľadom muža: Problémy, sťažovanie a riešenia

Zásadný problém komunikácie medzi mužom a ženou je ten, že žena chce komunikovať a muž chce danú vec riešiť. Počujeme od vás nejaký problém, a my ako muži, sa ten problém snažíme nejako vyriešiť. Kým žene sa stačí vyrozprávať, poklebetiť alebo len počuť podporu a iný názor, my muži chceme konať.

Týmto spôsobom sa môžeme veľakrát dostať do nepríjemností. Prídete domov, sťažujete sa na šéfa alebo kolegyňu. My to nechceme len počuť a povedať vám, že je to v poriadku. My vám ponúkame riešenia. Na príklade vám vysvetlím celý spôsob, ako sa toho problému máte zbaviť a pritom, vy sa chcete len o tom porozprávať.

V týchto situáciách buď chceme problém vyriešiť my za vás alebo vám chceme natlačiť náš názor ako konať. Musíme si my ako muži hlavne uvedomiť to, že nie vždy od nás chcete riešenie ale len to, aby sme tam boli a vypočuli si vás a dali vám podporu. No vy ako ženy by ste mohli pochopiť, že naše mozgy sú nastavene na riešenie problematiky.

Muži si tiež ani medzi sebou nerozprávajú o problémoch, pokiaľ sme si neistý, že ten druhý by nám mohol pomôcť k riešeniu. Ak sa mi pokazilo niečo na aute a neviem si s tým poradiť, zavolám kamarátovi, ktorý je mechanik a ponúkne my riešenie. Nezavolám kamarátovi zubárovi, aby som sa mu 30 minút stážoval, že mi nejde auto naštartovať.

Ako riešia problémy vaši muži? Napíšte nám o tom v komentári pod článkom.

Zdroj foto: unsplash.com


Komentáre