Ako spríjemniť ranné vstávanie? Zmeňte si melódiu budíka a raňajky si chystajte dopredu

Ak zrovna nepatríte medzi ranné vtáčatká, rána sú pre vás určite náročnou záležitosťou. Aby ste sa zobudili s dobrou náladou a vykročili do nového dňa pravou nohou, môžete sa o to postarať hneď niekoľkými spôsobmi, ktorými si zaručene spríjemníte ranné vstávanie.

Keď ráno zazvoní budík, len mizivé percento vyskočí s dobrou náladou z postele a začne sa okamžite chystať do práce. Z vyhriatej postele sa skrátka nikomu nechce, a to zvlášť pri predstave toho, čo nás v priebehu dňa čaká. Aby boli rána veselšie a príjemnejšie, začnite už počas prebúdzania aplikovať tieto triky.

Zmeňte si melódiu na budíku
Prestaňte k rannému prebúdzaniu používať klasický budík s typickým ostrým zvukom, kvôli ktorému budete mať hneď z rána zlú náladu. Začnite sa budiť pomocou svojho mobilu, do ktorého ako tón budíka nahrajte príjemnú melódiu alebo svoju obľúbenú pieseň. Ranné vstávanie bude vďaka tomu znesiteľnejšie.

Položte budík na miesto, kam z postele nedočiahnete
Keď ráno započujeme tón budíku, máme tendenciu ho zaklapnúť a chvíľu ešte spať. Aby ste nezačínali svoj deň prokrastináciou, budík alebo telefón umiestnite večer na miesto, kam ráno z postele nedočiahnete. Tento prístup vám donúti hneď vstať. Uvedomte si tiež, že zostávať ďalších päť minút v posteli nemá žiadny význam, kvalitný spánok už aj tak nedoženiete.

Vstávajte s predstihom a vaše rána nebudú hektické
Prečo je dôležité, aby ste každé ráno vstali s dostatočným predstihom? Zvládnete v kľude rannú hygienu, obliecť sa, namaľovať sa, naraňajkovať sa a prípadne, vypraviť deti do školy. A to bez škodlivého stresu, ktorý by vás dostihol v prípade, že ste všetky tieto ranné povinnosti robili v strese a minimálnym časom. Práve táto ranná nepohoda by mohla negatívne ovplyvni celý deň. Dajte preto stopku hektickým ránam a začnite si začiatok dňa konečne vychutnávať.


Začnite deň niečím, čo vám robí radosť
Vyčleňte si ráno čas aspoň na jednu činnosť, ktorú máte radi. Aj vďaka nej môžete do nového dňa vykročiť pravou nohou a plní elánu. V práci alebo škole budete omnoho produktívnejšia. Každému z nás robí radosť niečo iné. Vyčleňte si napríklad pár minút na to, aby ste si vychutnali hrnček svojej rannej kávy, prečítali si článok v časopise alebo čokoľvek iné.

Chystajte si oblečenie aj raňajky
Ako mať, čo najpríjemnejšie ráno? Už večer si nachystajte oblečenie, v ktorom pôjdete do práce. Urobte si deň predtým raňajky aj desiatu.


Choďte skoro spať
Aby sa vám ráno lepšie vstávalo, mali by ste chodiť večer skoro spať. Do postele si líhajte vždy v rovnakú hodinu. Aj keď sa to ľahko hovorí, ale 8 hodinový spánok skutočne zaistí, aby ste si užili rána bez únavy a vyčerpania. 

Zdroj foto: Unsplash 


Komentáre