Spite nahá! Schudnete a budete mať krásnu pokožku

Spanie bez oblečenia prináša veľké výhody. Pritom len 8 % ľudí spia nahí. Čo všetko vďaka nahote v posteli získate?

Budete lepšie spať
Mozog počas spánku odstraňuje z tela toxíny, avšak len vtedy, ak je spánok kvalitný. Zníženie teploty pokožky zvyšuje hĺbku spánku a znižuje počet nočných prebudení.

Podporuje chudnutie
Spanie bez oblečenia povzbudzuje telo k vytváraniu tzv. hnedého tuku, ktorý pomáha udržiavať telo v spaľovacom móde a urýchľuje metabolizmus. Čo napomáha k udržaniu váhy alebo dokonca k chudnutiu.

Vaša pokožka bude krajšia
Existuje ďalší dôvod, prečo nespať oblečená. Póry, ktoré nemôžu dýchať, sa zablokujú nečistotami a vytvárajú na tvári fľaky. To isté sa týka pokožky na tele. Takže už je vám jasné, prečo by ste mali zahodiť nočnú košeľu.

Budete mať menej stresu
Dlhodobý stres je zlý. Kvôli nemu sa zhoršuje imunita a zvyšuje sa riziko depresie, obezity a srdcových chorôb. Pri akútnom strese sa do tela vyplavuje kortizol, ktorý je vo veľkom množstve zabijak pre celé telo. Odpočinok pomáha obnoviť hladinu kortizolu, a ako sme už spomínali, zníženie teploty počas spánku zlepšuje jeho kvalitu.

Budete mať zdravé reprodukčné orgány
Vďaka chladnejšiemu spánku, zostávajú semenníky mužov chladnejšie, čo pomáha udržiavať spermie zdravé a funkčné. Pri ženách zase chladnejší spánok prispieva k prevencii pred kvasinkovými infekciami. Tým sa totiž darí v teplých a vlhkých podmienkach. 

Zdroj foto: pexels.com


Komentáre