Pomalá krása – aktuálny trend životného „beauty“ štýlu, ktorý má veľa výhod. Spoznajte ich!

Slow travel, slow fashion, slow food a teraz tiež slow beauty. Nový trend, ktorý reaguje na náš rýchly životný štýl.


Slow beauty, teda „Pomalá krása“ je najnovší trend, ktorí sa často skloňuje medzi nadšencami krásy. Ale na rozdiel od iných „beauty“ výstrelkov, tento má za cieľ vydržať. Pomalá krása, rovnako ako pomalá móda, je o investovaní do produktov, ktoré boli vyrobené s láskou pomocou udržateľných metód. Pomalá krása je aj o zredukovaní menej kvalitných výrobkov a teda znížení zbytočného odpadu.


Ide v podstate o filozofiu, ktorá sa odvracia od trendu „instantnej“ krásy, kde sa snažíme dosiahnuť efekt pomocou „skratiek“ ako sú napríklad procedúry, ktoré nám dokážu priniesť želaný efekt v čo najkratšom čase. Pomalá krása nás chce povzbudiť k dlhšej ceste, ktorá nám však zabezpečí nielen vonkajšiu, ale i vnútornú krásu, počas ktorej si uvedomíme, kde je naše krajšie a zdravšie ja. Má nás inšpirovať prejsť z digitálneho sveta do reálneho a spomaliť.


Pomalá krása je aj o pomalom starnutí

Množstvo marketingových reklám viacerých korporácií zameraných na kozmetický priemysel vykresľuje starnutie ako niečo, čoho sa treba báť a za čo sa máme hanbiť. Ale Slow Beauty nás pozýva, aby sme sa prestali cítiť nespokojné s procesom prirodzeného starnutia a boli jednoducho tou najlepšou verziou samej seba - vďačnou, láskavou, pozornou, veľkorysou. Starnutie je úplne prirodzený - a nevyhnutný - proces. Dôležitý je spôsob, ako to robíme.


Tri piliere zdravia

Jedlo, ktoré konzumujeme, spôsob, akým sa staráme o našu telesnú schránku a spánok sú navzájom prepojené. Ovplyvňujú tiež vzhľad našej pokožky. Zdravé telo vo vnútri sa rovná žiariacej pokožke zvonka. Takže pokiaľ je to možné, jedzte čerstvé sezónne produkty, cvičte a doprajte si spánok!


Pomalá krása je tu, aby nás povzbudila k vypnutiu, spomaleniu, zastaveniu sa a uvedomeniu si prítomnosti. Pokiaľ ide o krásu, jednoducho to znamená pochopiť staré známe príslovie, že skutočná krása pochádza z vnútra - a preto je zdravie a emočná pohoda kľúčom k tomu, aby sme vyzerali čo najlepšie.
Zdroj obrázkov: Pexels


Komentáre