Slnko

Milí čitatelia, už uplynul jeden rok, čo vám prinášam Horoskopy a články z Astrológie. Počas predošlého roka som vám predstavila všetky Slnečné Znamenia a teraz sa spolu naučíme viac o Planétach a ich extraordinárnej Astronomickej kvalite, ktorá dokresľuje plný obraz aj v Astrológií.

Samozrejme, ak vás zaujímajú aj iné témy, či niečo konkrétne smerujte svoje idey do nášho fóra a dostanete odpoveď, alebo sa podľa vás inšpirujem na článok. Teraz v období Leva sa pozrieme na zaujímavé a životodárne Slnko. Kráľa našej Slnečnej Sústavy. Tieto pikošky o ňom ste určite ešte nepočuli.


SLNKO - Srdce Solárneho Systému


Dobrovoľne zhorela by som na smrť, ako Pantheon , ak by to bola cena za priblíženie sa k Slnku a pocítenie jeho kriviek a energie.‘


Slnko je hviezda (Hoci v Astrológií ho označujeme za Luminarie a ráta sa ako Osobná Planéta pre jednoduchosť). Obrovská žhavá plynatá guľa 865,000 míľ v priemere a je 109 krát väčšie ako naša Zem. V jeho jadre je až 15 miliónov stupňov. Slnko produkuje obrovské množstvo energie z nukleárnych zmien vo svojom jadre. Vraví sa, že Slnko obsahuje 99,9% všetkej hmoty v Solárnom Systéme z čoho všetko ostatné vychádza z ostatku 0,1 % a jeho hmotnosť je 700 krát väčšia ako všetkých Planét dokopy.


Život na Zemi je absolútne závislý na Slnečnom žiarení, ktoré k nám prichádza – Je to srdce bijúce život v strede našej Slnečnej Sústavy. Energia neustále pumpuje von zo Slnka v niekoľkými spôsobmi. Obrovské jazyky Slnečnej hmoty, nazývané Slnečné výstupy vytriskujú tisícky míľ vo Vesmíre.

Slnečné erupcie ktoré vedia dosiahnuť a aj vyrušiť Zemské magnetické pole, a Slnečný vietor – čo je prúd rýchlo sa pohybujúcich častíc, ktoré sa bežne volajú – Plazma.


Slnko reflektuje obehový systém v tele človeka – Plazma Slnečného vetra vyteká von z jednej časti Slnečného magnetického poľa, cirkuluje do veľkej vzdialenosti Slnečnej Sústavy dokonca až za Pluto, a potom vteká nazad cez rozdielnu časť v obehu. Tento jav je linknutý k Slnečným škvrnám a ich aktivite ako aj k Slnečnému samozvratnému magnetickému pólu, ktorý sa vracia od Severu po Juh každých 11 rokov. Pre túto nádhernú podobnosť – odraz Vesmíru na našom tele sa Slnko v Astrológií považuje za Srdce Horoskopu, ukazuje silu a energiu človeka a tiež odráža ako a prečo žijeme. Kam smerujeme a čo sa spája so Slnkom sa spája s našim zmyslom v živote, jeho kvalitou a radosťou.


Slnko je Kráľ, a Otec Horoskopu a Mesiac je Kráľovná a Matka Horoskopu. Muž a Žena -Yin a Yang,

Svetlo a Tma – Dávanie a Prijímanie. Deň a Noc. Plus a Mínus.

Preto sú tieto dve zložky tie najpodstatnejšie v celom Horoskope ak chcete pochopiť sebe alebo inému človeku. Kde bije srdce – kde je Slnko tam je fokus, tam je teplo, svetlo, záujem, energia a tam je život.

Tak kde je vaše Slnko a čo robí vo vašom Horoskope? :)


V roku 1960 Imp satelit objavil, že magnetický tok Slnečného vetra má štyri etapy svojho cyklu. Presne tak, ako má ľudské srdce štyri komory. Takže Slnko je ako obrovské srdce so srdečným tlkotom trvajúcim 22 rokov počas ktorých životodárna energia koluje cez Slnečnú Sústavu.

Slnko prejde celým Zverokruhom za jeden rok a v jednom Znamení zostáva Mesiac. Denne sa v Horoskope posunie o 1 stupeň.


Pripravila AltairAstrology – Zdroje FAS London a Nasa

FB IG - @AltairAstrology  

Komentáre