Ako prežiť začiatok školského roku? Nastavte si pravidlá už od začiatku

Začiatku školského roku sa desí nie len školák, ale tiež rodič. Zvlášť pre rodičov malých detí je začiatok doslova na nervy, pretože malý žiak sa musí naučiť dodržiavať pevný režim spojený s kopou povinností. Aby ste sa veľmi nestresovali, myslite na tieto pravidlá.

Vytvorte dieťaťu režim a spoločne ho dodržiavajte
Hneď ako dieťa nastúpi do školy, vytvorte mu presný režim. Naplánujte všetko do detailov a dieťa sa ho hravo naučí. Týka sa to doby stávania, odchodu do školy, aj času krúžkov, písania úloh či doby odpočinku. Aby sa dieťa, čo najlepšie orientovalo, zaobstarajte mu hodinky.

Zostaňte v kľude a nekričte
So začiatkom školského roka zostaňte v kľude a nerozčuľujte sa pri každej maličkosti. Keď vaše dieťa zabudne v škole zošit alebo aj celý batoh, udržte svoje nervy na uzde. Vaša nervozita by sa zbytočne preniesla na dieťa.

Učte svoje dieťa samostatnosti
Aby ste si ako rodičia, čo najviac oddýchli, učte svoje deti od začiatku roka samostatnosti. Pri malých školákoch ide najmä o samostatné písanie domácich úloh, chystanie pomôcok na nasledujúci deň alebo príprava desiaty.

Nepreháňajte to s krúžkami
Väčšina rodičov chce, aby sa dieťa čo najviac rozvíjalo. Preto mu vyberajú nadmerné množstvo krúžkov. Nič sa však nemá preháňať, aby toho na vášho školáka nebolo veľa. Nechajte dieťa vybrať si jeden alebo dva krúžky týždenne a potom si užívať zaslúžené voľno.

Doprajte mu čas na hranie
Školský rok by pre deti nemal byť rozhodne len o povinnostiach. Pri všetkom by ste mu mali vymedziť dostatok času na hranie a aktívny odpočinok. Práve v takýchto prípadoch si najlepšie oddýchne. 

Ako zvládate prvé školské dni vy? Napíšte nám do komentára pod článkom.
Zdroj foto: pexels.com

Komentáre