Vonku sa oteplilo a my sa vidíme už čochvíľa v plavkách. Ak do nich túžite schudnúť, nechajte si poradiť od Slovenky Katky, ktorá zostavila 12-týždňový program BubbleButt.

Katka Benek je mladá žena, mamina dvojročného chlapčeka a bývalá úspešná reprezentantka Slovenska v synchronizovanom plávaní. Keď zavesila aktívnu športovú kariéru na klinec, začala sa jej meniť postava a tak premýšľala ako sa dostať späť do formy. Ženám, ale i mužom na Slovensku aj vo svete teraz pomáha k štíhlej postave, pričom však vychádza z našich reálnych možností – bez posilňovne a špeciálnych diét nám vie nastaviť plán, z ktorého nedostaneme migrénu . Už za pár týždňov sľubuje prvé významné zmeny.


Beautypoint.sk: Katka, keď som sa zoznámila s Vaším programom, zistila som, že je vlastne úplne vhodný do tejto „korona“ doby! Píšete v ňom, že športovať sa dá aj doma, posilňovňa nie je nutnosť a nebazírujete ani na špeciálnych potravinách, ktoré by som v tomto období len ťažko hľadala v obchodoch. Povedzte, koľko žien a mužov si už vďaka BubbleButt zlepšili postavu? A prečo ten názov? 

BubbleButt znamená v preklade bublinkový, teda pevný okrúhly zadoček. Plán v skutočnosti ale formuje celé telo, okrem spomenutého zadku hlavne brucho a nohy. Cvičí ho už niekoľko tisíc ľudí. Od začiatočníčok, ktoré chcú schudnúť popôrodné kilá a nikdy nešportovali, po športovcov, ktorí mimo sezóny alebo aj teraz počas karantény, chcú ostať v top forme. Cvičí sa už po celom svete – od Slovenska, Česka, cez Taliansko, Veľkú Britániu, Blízky Východ, Kanadu, až po Austráliu, Nový Zéland, či Argentínu. Vo veľkej väčšine sú to ženy, ale už sa pridávajú stále viac aj muži a je to výborný plán aj pre deti nad 10 rokov, ktoré potrebujú popri sedení za počítačom aj zdravo športovať.


Beautypoint.sk: BubbleButt má u žien veľmi dobré ohlasy. Čím to je, že je Váš program úspešný a tiež jedinečný?

V prvom rade tým, že je pre ľudí s bežným životom. Predstavte si typickú, zamestnanú ženu s rodinou, ktorá je celý deň v práci a potom sa ešte musí postarať o domácnosť, deti a manžela. Do svojho rozvrhu už nijak nevtesná návštevu fitnescentra, alebo inú športovú aktivitu niekde mimo bydliska. Nemá na to čas, energiu, chuť a častokrát ani peniaze. Plán BubbleButt je koncepčne vypracovaný tak, aby ste mali za polhodinu odcvičené. Doma. Tréning máte presne vyskladaný, znázornený a vysvetlený tak, že si už nič nemusíte vyhľadávať a študovať. Zároveň je pre ľudí, ktorí si možno nevedia zostaviť funkčný tréning, tak aby o pár týždňov videli výsledky, ktoré si želajú. Niekto cvičí roky a stále nevidí zmeny po akých túži, pritom naozaj stačí efektívnych 30 minút a už po prvých pár týždňoch musíte vidieť progres. Zároveň je dôležité, aby vás cvičenie bavilo. Len vtedy pri ňom vydržíte. Preto je každý tréning jedinečný, nikdy sa neopakuje. Ďalším plusom je, že plán je v slovenčine a v češtine a že aj po jeho zakúpení máte možnosť so mnou konzultovať prípadné nejasnosti.


Beautypoint.sk: Ako vnímate diéty? Radíte Vašim klientom, aby sa vyhli nejakým konkrétnym jedlám či potravinám? Aká je Vaša bežná strava?

Ja som presvedčená, že telo potrebuje palivo v podobe všetkých druhov makronutrientov teda bielkovín, cukrov aj tukov. Preto nie som zástancom diét, ktoré niektorú z týchto živín vylučujú. Tiež si myslím, že kalorický deficit by malo byť len niečo krátkodobé, keď sa chcete dostať do lepšej formy. Z dlhodobého hľadiska sa však treba naučiť jesť, a piť tak, aby bolo telo aj myseľ sýta a v pohode, bez zásadných výkyvov na váhe alebo konštantnom priberaní 2-3kg ročne, ako sa to často deje. A dôležité je jesť podľa svojich preferencií, nie podľa rôznych jedálničkov druhých ľudí. Ja sa vyhýbam polotovarom, nepijem žiadne sladené nápoje a nejem žiadne údeniny. Ku každému obedu a večeri, či už mäsitej alebo nie, mám zeleninu. Jem 3, max. 4x denne a snažím sa “nezobať” nič medzitým. Neprejedám sa síce, na druhej strane ale, jem do sýta.


Beautypoint.sk: Ak sa chceme dostať do leta do formy pomocou Bubble Butt, aký máme zvoliť ďalší postup? Kde sa s Vami skontaktujeme a kedy môžeme začať program využívať?

Kompletný trojmesačný tréningový plán si môžete stiahnuť na webstránke www.bubblebutt.sk Platba 29 € je jednorázová a plán Vám ostáva navždy. Dá sa cvičiť stále dokola, roky. Príde vám okamžite po uhradení na email. Tiež ma nájdete na instagrame pod @bubblebuttsk a facebooku pod BubbleFit.


Beautypoint.sk: Máte špeciálne odporučenia pre maminy?

Čerstvým maminkám odporúčam najprv sa plne zotaviť a neponáhľať sa okamžite začať naplno cvičiť. Prvých pár týždňov naozaj postačí aj samotná prechádzka s kočíkom, k tomu základná rozcvička každý deň. Na mojom instagramovom účte potom nájdete aj odľahčené verzie tréningov, s ktorými sa dá postupne začať. Na druhej strane, po úplnom zotavení z pôrodu a po prvotnom načerpaní síl, považujem za dôležité začať na sebe pracovať. Polhodinu, 3x do týždňa by si mala každá mamina pre seba nájsť. Rozdiel v sile, energii, ale aj sebavedomí je už po pár tréningoch obrovský. Nehovoriac o niekoľkých rokoch. Takzvané “ostali mi kilá po deťoch je len výsledok ničnerobenia a vlastného rozhodnutia, deti sú v tom nevinne.


Ďakujeme Katke za rozhovor.


Foto: Archív K.B. insta profil @bubblebuttskKomentáre