Šperky s príbehom od Anny Komora

Žijete v Miláne, prečo ste si vybrali práve Taliansko?

Splnila som si dlhoročný sen :) Taliansko som si zamilovala hneď ako som ho prvý krát navštívila. V tom danom okamihu som pochopila, že ma magicky priťahuje. Stále som s radosťou a nadšením spoznávala nové miesta, ktoré tak ako dnes dýchajú históriou, umením, dizajnom, architektúrou, vôňou kávy, a temperamentom ľudí a vždy som sa s úsmevom rada vracala. Až tak často, že do Milána som začala cestovať každý mesiac, inšpirovaná týmto mestom módy, životného štýlu. Fascinovalo ma ako si ľudia dokážu  vychutnávať každý okamih. Táto kultúra mi je veľmi blízka, tak som si povedala, že je  teraz ten správny čas začať novú,  dôležitú, životnú etapu práve v tomto vysnívanom meste.


Čím sa inšpirujete pri svojej tvorbe?
Inšpirujú má vlastné myšlienky, emócie ktoré prežívam alebo aj spomienky na detstvo. Samozrejme ľudia s ktorými zdieľam nielen kreatívny svet. Môj chlpatý maskotík, ktorý mi robí radosť:) vždy ma privedie k novým inšpiratívnym príbehom .
Študovali ste módne návrhárstvo prípadne dizajn?
Študovala som na súkromnej škole dizajnu - interiérový dizajn ( denné štúdium). Počas tohto štúdia som sa venovala výrobe fashion doplnkov, ktoré som odprezentovala na rôznych dizajnových marketoch ako je Urban market, Dizajn market a rôzne ďalšie. Dá sa povedať, že moju tvorbu som odštartovala vďaka škole Dizajnu. Prvé kroky boli ešte 5 rokov pred štúdiom, keď som mala v Košiciach prvý kamenný obchodík. Moje kamarátky, tým že poznali môj rukopis, ma na moje narodeniny prekvapili a ako darček som od nich dostala grafický návrh na moju značku ( logo). Samozrejme  aj môjho maskotíka, ktorého som zakomponovala do mojej tvorby.


Máte vlastnú značku doplnkov KOMORA Anna, kde si môžeme vaše produkty kúpiť, objednať?
Moje produkty sa dajú objednať prostredníctvom sociálnych sieti ako je IG, FB .. alebo v showroome @studio9304. Čoskoro na e-shope www.studio9304.com
Prečo ste si vybrali práve psíka, ako hlavný motív kolekcie?
Ako dieťa som vyrastala obklopená zvieratkami . Zachraňovala som každé zatúlané mačiatko, psíkov, dokonca takto sme prišli aj ku kozliatku. Domáci chlpáčikovia v mojej prítomnosti nikdy nechýbali. Robili mi spoločnosť a dotvárali môj život. Až prišiel deň ,, D ,, a na výstave psov som sa zamilovala do Foxteriéra. Tá láska bola tak intenzívna, že ma inšpirovala k tvorbe. Práve preto je hlavným prvkom mojej kolekcie. Sny sa nielen snívajú, ale aj plnia. A po dlhšom čase som si zabezpečila aj reálneho maskotíka.


Čo rada robíte vo voľnom čase?
Vychutnávam si taliansku atmosféru. Spoznávam nové zákutia Milána a jeho okolia. Zaujíma ma umenie. Vo voľnom čase chodievam na výstavy, ktoré ma taktiež inšpirujú. Milujem sladké nič nerobenie. A ak mi to samozrejme čas dovolí, len tak mať hlavu v oblakoch . :)
Vyrábate doplnky sama alebo máte tím ľudí?
Doplnky vyrábam sama. Tým, že moja tvorba je špecifická,  každý jeden kus je unikátny vzniká na základe môjho vnútorného rozpoloženia práve v danom momente.


Plánujete svoj sortiment rozšíriť, prípadne si otvoriť kamennú predajňu?
Moja tvorba je rozdelená na viac kategórií:
- prvá
• je moj maskotík, ktorý je samozrejme dominantný prvok kolekcie. Je to dizajnový psík, ktorý špecifikuje všetky plemená nielen Foxteriéra v podobe brošní, náramkov, náhrdelníkov... atď
- druhá
•vintage doplnky - vášeň pre starožitné šperky, ktoré počas celého roka nakupujem na rôznych starožitných marketoch, v starožitníctvach po celom svete. Najprv sa vytešujem z mojich úlovkov neskôr ich  pretváram do dnešnej nositeľnej podoby. Spájam staré  s novým, jednoducho povedané  dávam starým veciam nový život :)
- tretia
•redizajn - Redizajnujem módne kúsky , ktorým chýba chic nádych . Sú taktiež špecifické, určené pre zákazníkov, ktorí ocenia originalitu a majú vlastný individuálny štýl. Tým, že som sa presťahovala do Milána som kvôli pracovným povinnostiam zmenila kamennú predajnú na koncept showroomu, ktorý máte možnosť navštíviť po dohode alebo v mojej prítomnosti raz do mesiaca som v Ba k dispozícii na adrese ulica Košická 37( prvé poschodie ) studio 9304.

Zdroj foto: Archív Anna Komora 

Komentáre