Speváčka Ronie: Povolanie spev som si nevybrala ja, ono si to vybralo mňa

Veroniku Adamičkovú alias Ronie si určite pamätáte z dievčenskej skupiny Forsomeone. 24- ročná speváčka už o pár mesiacov plánuje vydať svoj debutový album EP Domino. My sme ju vyspovedali a prezradila nám, ako sa dostala k spevu a čo plánuje.Aké boli tvoje začiatky v spievaní?
Ja som začala spievať niekedy, keď som mala 3 roky. Ešte som poriadne neskladala správne vety ale už som vedela niečo zaspievať. Potom prišla škola, rôzne krúžky spojene s hudbou, spev, teória, nástroje, tanec no, pri ničom som nevydržala dlhšie ako rok. Vždy som si razila vlastnú cestu a nikdy som nemala rada autority, takže aj tu sa to odrazilo a v podstate som sa všetko nejako sama postupne učila. Potom prišli prvé súťaže, prvá teenage kapela, prvé amatérske koncerty, kde sa mi potvrdilo aj od ostatných, že ako tak počujem noty. Neskôr prišla súťaž CSMT, kde som bola ešte so svojou vtedajšou skupinou Forsomeone. Tu to začalo už vo veľkom. Nahrávanie tvorenie vlastných skladieb, koncertovanie nie len raz za rok na hodoch ako predtým a viac zodpovednosti a samozrejme, stresu. Mala som 17 keď sa tento kolotoč rozbehol. Bolo to na jednej strane úžasne, avšak na druhej veľmi stresujúce. Trvalo to dlho, kým som našla rovnováhu medzi mojim obyčajným svetom a týmto novým speváckym. Ale spomínam na to veľmi rada. Ako inak môžete spomínať na to, keď sa vám splní sen.


Pamätáš si svoju prvú skladbu? Aký si mala pocit, keď ju prvýkrát zahrali v rádiu?
Pamätám, samozrejme. Bola to pesnička ešte vo formácii Forsomeone- Up in the party. Keď som počula ako to hrajú v rádiu, sedela som práve s jednou z mojich bff v aute, pamätám si presné miesto aj kde sme boli, bolo asi 9 hodín večer začala som strašne kričať aj s ňou a hneď na to som sa rozplakala. Sekundu na to som sa začala smiať a potom som sa opäť rozplakala. Bol to jeden z najsilnejších momentov v mojom živote.


Prečo si si vybrala ako svoje povolanie práve spev?
Ja som si to nevybrala, ono si to vybralo mňa. Je to klišé ale naozaj to tak je. Ja som to nejako od malička vedela. Vedela som, že pôjdem touto cestou. Nevedela som, kam presne smeruje ale vedela som, že toto je to správne. Počúvala som svoju intuíciu a išla cestou, ktorou má viedla. Hľa, tu som. Všetko je tak, ako má byť. Každopádne, nebolo to moje rozhodnutie, že budem speváčka. Nejako to bolo v balíku so mnou ako som sa narodila.


Plánuješ v blízkej budúcnosti vydať nejaký nový album?
Plánujem na jeseň vydať moje debutové EP. Bude na ňom 6 skladieb, jednu sme pred nedávnom vypustili von ako prvý singel z pripravovaného EP a to spoluprácu s Majkom Spiritom- BAM BAM. Určite sa ľudia ešte majú na čo tešiť. Mám rozplánovaných už viacero vecí.


Kto ťa najviac podporoval v speváckych začiatkoch?
Mamina a tatino. Od malička. Aj keď, prišlo obdobie kedy sa hobby začalo lámať na prácu a popravde naši z toho neboli nejako nadšení. Konkrétne mamina chcela, nech sa radšej normálne zamestnám, že tu nemám istotu. Bol to dlhý boj, ale už pochopila, že tu si so mnou nepomôže, vždy som bola tvrdohlavá a išla si za svojim a pri tomto to je tiež tak. Čiže až na nejaké menšie nezhody, môžem povedať, že oni sú mojou najväčšou podporou, v akomkoľvek smere a som za to vďačná, aj keď nie vždy to dám najavo. Nebyť ich, neviem kde by som dnes bola.


Plánuješ aj nejaké spolupráce so slovenskými rappermi?
Ako som už spomínala jedna vyšla pred nedávnom s Majkom Spiritom. A budú aj nejaké spolupráce na EP. Ale čo presne a s kým neprezradím.

Páči sa vám nová pesnička od Ronie? Napíšte nám do komentára pod článkom.

Zdroj foto: Milan Kollár

Vizáž a styling: Jana KočišováKomentáre