Krásna Natália Selveková nám prezradila vlastný recept na krásu: Ako to robí?

Je krásna, mladá a úspešná. Natália Selveková je úspešná podnikateľka a veľká milovníčka módy. Vybudovala ENVY- obľúbenú kliniku estetickej medicíny, ktorá má dnes už niekoľko pobočiek na Slovensku. 

Renomovaná klinika estetickej medicíny ENVY pôsobí na našom trhu už od roku 2008. Zaradila sa medzi popredné kliniky poskytujúce vychýrené kozmetické ošetrenia podľa posledných svetových trendov, masáže, laserové ošetrenia, služby plastickej chirurgie či vnútorného lekárstva. My sme sa rozhodli vyspovedať jej majiteľku Natáliu Selvekovú.

Ste majiteľka prestížnej kliniky Envy. Pamätáte si na jej začiatky? Bolo ťažké zrealizovať takýto projekt?
Pamätám sa na to veľmi dobre. Tento rok tomu bude 11 rokov. Začínali sme veľmi pozvoľna a postupne, čiže neotvorili sme hneď kliniku Envy v takej podobe ako ju poznáme. Bol to skôr salón krásy, špecializovaný na dermato-kozmetické ošetrenia, ktorý bol iba vo veľkosti 125 metrov štvorcových. Moja dcérka mala vtedy rok a pól, takže ja som síce išla do toho s tou myšlienkou, že jedného dňa by som chcela, aby to bola klinika estetickej a preventívnej medicíny, ale naozaj sme začali veľmi postupne. Začali sme zbierať informácie o tom, čo tento trh a ľudia vyhľadávajú, a presne tým smerom sme sa aj rozširovali. Ako prvé sme otvorili ambulanciu estetickej medicíny a prvý estetický zákrok bol drakulo terapia. Postupne sme začali pridávať široké portfólio estetických zákrokov, neskôr plastickú chirurgiu, internú medicínu a následne sme sa rozširovali aj do ďalších miest. Stále rozširujeme naše pôsobenie, teraz ideme v Košiciach otvárať angiológiu, dva roky sa venujeme trichológií atď. Začiatky boli postupné a ja to hovorím často a rada, že vlastne klinika Envy rástla jednak s mojou dcérkou a s mojími skúsenosťami, čiže o čo viac času som mala a o čo viac skúseností klinika mala, tak sme stále pridávali nové oddelenia, priberali ľudí a rozširovali sa.

Ste mamou, čo je náročné skĺbiť aj s pracovným životom. Máte nejaké rady alebo vychytávky, pre mamičky, ktoré sa boja ísť do podnikania po dieťati?
Ja mám v prvom rade veľké šťastie na babky a dedkov z oboch strán, pretože mi veľmi pomáhali s malou. Teda najmä do momentu, pokým chodila do škôlky. Potom som už samozrejme, delila svoj čas. Keď som ju odniesla do školy, tak som sa maximálne venovala robote do tej štvrtej hodiny, avšak vždy bolo pre mňa dôležité vedieť, že ak ochorie a nebudem ju môcť zobrať do školy ale mám už niečo pracovné naplánované, tak mi vie prísť pomôcť mamka alebo svokra. Tým pádom mamičky, ktoré žijú v inom meste ako ich rodičia alebo majú mamy, ktoré nie sú na dôchodku a nevedia im pomôcť, tak to majú určite neskutočne ťažké. To by som si nedovolila im radiť, pretože ja som to v tejto oblasti vychytala a myslím si, že bez tejto pomoci by to ani s mojou klinikou nešlo takou rýchlosťou ako to išlo. Druhá vec je, že mám veľmi samostatné a rozumné dieťa, ktoré bolo aj málo choré, takže to išlo dobre. Čo by som poradila? Asi len toľko, že ísť pozvoľna a pomaly, aby to človek aj dieťa zvládalo. Keď vidíme, že je toho veľa, tak treba ubrať.

Máte nejaké kozmetické vychytávky, prípadne beauty tajomstvo?
Riadim sa tým, že najdôležitejšia je prevencia. Ja si myslím, že je to aj na mne vidieť, že napriek tomu, že mám prístup ku všetkým estetickým a medicínskym vychytávkam, tak nie som na prvý pohľad vyumelkovaná. Nie je to ani niečo, čo sa mne esteticky páči, skôr staviam na tom, že sa o seba pravidelne starám. Snažím sa nevynechávať kozmetické ošetrenie raz do mesiaca, pravidelne chodím na mezoterapie, všetky prístrojové novinky ako je rádiofrekvencia alebo lasery, tak to tiež využívam. Neznamená to, že každý deň u nás ležím ale raz do mesiaca určite niečo v zmysle prevencie alebo podpory tej pevnosti pokožky sa snažím absolvovať. Všetci, ktorí ma poznajú, tak vedia, že so sebou vláčim mega kufrík, takže sa stále odlíčim ale nie s mokrými servítkami ale používam odličovač, odličovacie mlieko, pleťovú vodu, sérum, krém, očný krém, telový krém a podobné prípravky. Ja viem, že niekomu to znie hrozivo a teraz si predstavím, že všetky tieto kroky mám na sebe urobiť. Áno, je to tak je to zdĺhavé, je to otravné ale funguje to a ja si myslím, že ten efekt stojí za to. Myslím si, že aj v živote je to tak, ak nám na niečom záleží, tak sa tomu venujeme a investujeme do toho čas. 

Keďže ste majiteľka estetickej kliniky, skúšate aj vy nejaké omladzovacie ošetrenia na sebe? Aké máte najradšej?
Áno, samozrejme. Pravidelne chodím na mezoterapie. Aktuálne absolvujem kúru- rádio frekvencia tváre. Pravidelne sa krémujem, pijem kolagénový nápoj. Takže toto sú ošetrenia, ktoré ja podstupujem celoročne a pravidelne.

Prednedávnom ste spustili aj predaj kozmetiky Envy Therapy, v čom sa odlišuje od bežnej kozmetiky, ktorú kúpime v drogériách?
V prvom rade Envy Therapy nie je len kozmetická línia, je to trojkrokový systém, ktorý sme na klinike vyvinuli. Pretože práve pozorovaním a našimi skúsenosťami od našich klientov je to, že veľa ľudí si to ako keby zjednodušuje všetko. Že sú typy ľudí, ktorí používajú kozmetiku len na doma, absolútne sa zdráhajú akýchkoľvek estetických zákrokov alebo alebo chodia raz za čas na kozmetiku. Potom sú aj typy, ktoré prídu k nám na botox alebo kyselinu a vôbec doma nepoužívajú žiadne krémy ani nič, veď toto stačí. Ale práve tým pozorovaním sa nám potvrdilo, že vždy ten najkrajší výsledok je vtedy, ak sa o tú pleť a kožu pravidelne staráme. Ideálna na troch úrovniach. To znamená, že domáca starostlivosť je veľmi dôležitá, potom je veľmi dôležité chodiť aj ku kozmetičke, pretože pleť treba čistiť a povzbudzovať. Ľudia väčšinou doma nemajú také stroje, ktorými by hĺbkovo vyčistili póry alebo boli schopní vpraviť aktívne látky do pokožky tak ako my napríklad. Posledný level je medicínsky a práve taký, že už v určitom veku môžete chodiť aj k tej kozmetičke pravidelne a mať najdrahšie krémy sveta ale tie vrásky sa urobia a v istom momente už nepomôže nič iné ako nejaká výplň alebo baby botox. V tom prípade tam my zaraďujeme mezoterapiu. Čiže Envy Therapy je trojfázový systém, ktorý spája domácu, kozmetickú a medicínsku starostlivosť. Čo sa týka kozmetickej línie. Od bežnej kozmetiky sa líši tým, že má minimálne množstvo konzervantov, neobsahuje žiadne parfémy a má vysoké množstvo aktívnych látok, ktoré vieme z praxe našich kožných lekáriek, že naozaj fungujú. Používame do našej línie také látky, ktoré majú potvrdenú štúdiu účinnosti a okrem toho si robíme aj vlastné štúdie. Ideme naozaj po účinku, je to pre nás najpodstatnejšie. Nie je to o obale, vôni. Naše krémy sa vtláčajú do pokožky, nemajú žiadne rozmiešavače, ktoré by uľahčovali vstrebávanie do pokožky. Pre nás je jednoducho najdôležitejší teda účinok kozmetických výrobkov.

Z Instagramu vieme, že milujete módu, ktorých slovenských módnych návrhárov máte najradšej?
Módu milujem. To vyústilo do toho, že s mojím kamarátom Andrejom Kusalíkom sme si otvorili butik slovenských a českých návrhárov ENVY x PRIVEÉ v Bratislave. Koho mám najradšej? Ono sa to strieda, pretože každý má špecifický rukopis. Do roboty mám rada módu Adama Kosta, pretože sú to kostýmy a má taký bussines look na nejaké eventy mám rada Michala Kováčika, Fera Mikloška, Borisa Hanečku či Izabelu Komjati, Zuzku Haklovú. Je toho veľa ale v podstate je to všetko, čo v ENVY x PRIVEÉ ponúkame.

Keďže pracovných povinností máte asi veľa, čo rada robíte vo voľnom čase?
Najradšej cestujem. Moje cesty sú najčastejšie 4-dňové. Dlhšie som dovolenku od minulého roka nemala, to som bola 6 dní na Maledivách. Štandardne chodím na tri maximálne štyri dni. Inak sa snažím cvičiť a hlavne sa venovať svojej dcére, ktorá ma potrebuje stále menej a menej. Pretože ide do toho pubertálneho veku, kedy si ide radšej s kamoškami niečo robiť ako so mnou. Ale stále je to dieťa. V podstate celý ten svoj voľný čas delím medzi ňu, šport a cestovanie.

Aké máte ďalšie plány s Envy klinikou v blízkej budúcnosti? Chystáte nejaké novinky?
Najväčším projektom pre nás je ENVY FRANCHISE, to znamená, že by sme chceli náš koncept ponúkať aj iným podnikateľom. Základom je teda to Envy Therapy. Takže sa vraciam aj k otázke, že to nie je len kozmetika ale celý systém. Je to vlastne aj základ nášho systému, to znamená, že ak by niekto chcel podnikať v tejto sfére, mal záujem si otvoriť kliniku a možno by sa do toho nechcel púšťať úplne sám, čo by som ani neodporúčala, pretože je kliník veľa. Takže ak by niekto chcel ísť niekto do overenej značky, v meste, kde ešte klinika Envy nie je, vieme mu celý tento systém odovzdať, naučíme ho pracovať s Envy Therapy na úrovni predaja kozmetiky, ošetrení aj úrovní estetickej medicíny. Budúcnosť Envy kliniky je už rozrastanie sa nie formou vlastných pobočiek ale pomocou partnerov. Dúfam, že sa nám to podarí. 

Zdroj foto: archív Natália Selveková


Komentáre