Trendom sú personalizované ilustrácie!

Ilustrátorku Danielu vám už asi nemusíme predstavovať, vyspovedali sme ju, ako sa ku kresleniu dostala a aké má plány do budúcna so značkou Danyelaart.

Prečo ste si vybrali práve kreslenie, ako svoje povolanie?
Kreslila som už od detstva, pre mňa bolo a je kreslenie úplne prirodzené a stále som snívala o tom, že raz sa budem umeniu venovať naplno. Aj keď paradoxne ako som rástla a študovala, skôr som sa orientovala na to, že sa niekde zamestnám. Avšak hneď pri prvej skúsenosti s full time jobom som zistila, že to nie je nič pre mňa a svoje ambície naplním jedine, ak sa odhodlám začať kresliť naplno.

Kde ste sa naučili kresliť? Chodili ste na umeleckú školu?
Myslím, že „naučiť sa kresliť“ nie je ten správny výraz. Aby som vedela pracovať pre klientov, vytvárať diela, ilustrácie, naučená kresba by bola pre mňa veľmi náročná a stresujúca. Je nutné mať to „v sebe“ a talent rozvíjať a zdokonaľovať sa. Ja som vyštudovala základnú umeleckú školu a potom som sa učila sama a hľadala si svoj štýl samostatne.
Vaša kolekcia sa prednedávnom rozrástla aj o oblečenie, šijete a navrhujete ho vy sama?
Áno, okrem kreslenia ma veľmi baví aj móda, ktorú samozrejme využívam aj vo svojej módnej kresbe, ale na začiatku som si začala dizajnovať oblečenie pre seba, ktoré mi chýbalo v obchodoch a začalo sa to mojim klientom a followerom páčiť natoľko, že som dizajny uviedla aj do predaja a začali vznikať kolekcie. Šiť bohužiaľ neviem, to som sa nestihla naučiť, aj keď som sa k tomu tiež stále chcela dostať. Mám však výbornú krajčírku, ktorá vie pretvoriť moje návrhy do reality.

Pamätáte si na svoj prvý návrh? Bol to hrnček, tričko alebo niečo iné?
To si až tak nepamätám, nakoľko tvorím už od detstva a určite som toho skúšala navrhovať mnoho .Ale keď by som to rátala v období, ako som začala s fashion ilustráciou, tak to bola asi pohľadnica so štýlovou postavičkou, autoportrétom, ktorú som v mojich začiatkov nazávala LOLLI the princess a podarovala som ju svojej spolubývajúcej k narodeninám.
Navrhujete obrazy, plagáty aj rôznym prevádzkam na Slovensku, ktorý projekt bol pre vás ten naj?
Mojou srdcovkou je La Donuteria, pre ktorú tvorím ilustrácie a branding, maľujem na steny.  Ilustrácie a grafika pre nich je vo farbách, ktoré sú mi veľmi blízke, ich „produkt“ ešte viac a tak mám pri tvorbe stále mnoho nápadov. Za posledný rok som ale vytvorila viac než 100 obrazov aj pre Dr. Pallovú a jej prevádzky IEM a IEM SPA v Bratislave a v Pezinku, čo bolo pre mňa veľkou výzvou, nakoľko som na obrazoch znázorňovala rôzne estetické procedúry, portrétovala osoby a celkovo to bolo veľké množstvo obrazov. Tiež to však pokladám za jeden z väčších projektov. Vážim si však každý jeden projekt, na ktorom pracujem a na ktorom som sa mohla podieľať.

Čo rada robíte vo voľnom čase?
Vo voľnom čase, ktorý si snažím dávkovať oproti minulým rokom už čoraz viac ( aj keď sa mi to ešte stále veľmi nedarí), rada športujem, behám, cvičím jógu, pilates. Rada prekonávam samú seba v rôznych aktivitách. Chodím na túry, otužujem, varím, pečiem a čítam romantické novely či rozprávky
Plánujete svoj sortiment rozšíriť aj o ďalšie novinky?
Určite áno. Ak nedizajnujem a neplánujem na papieri, tak nové projekty a produkty nosím v hlave. Mojou poslednou novinkou boli a sú nálepky do príbehov v Instragrame, ktoré si môžu kúpiť aj moji zákazníci a spestriť si svoje instagram „stories“ mojimi ilustráciami, nápismi a zvolaniami. Taktiež to ponúkam aj ako balíky na mieru pre firmy. Momentálne pracujem na novinkách, ktoré uvedieme ešte pred Vianocami a na ďalší rok mám ďalšie vízie, ktoré sa mi snáď podarí splniť v takom časovom horizonte, ako si predstavujem.


Zdroj foto: Instagram DanyelaArt

Komentáre