Coolsculpting – ohromná novinka vo svete chudnutia! Vieme ako funguje a pre koho je vhodná!

Možno cvičíte 4 dni v týždni posledných 10 mesiacov a stále nevidíte výsledok tvrdej driny na svojich stehnách. Alebo ste budúca nevesta a snívate o svadobných šatách s odhaleným chrbátom, no bojíte sa ako tento strih pôjde dokopy s tukovými vankúšikmi, ktoré pozorujete práve v tejto oblasti vášho tela. Nech je to tak alebo onak, už máte skrátka dosť a zvažujete aj iné metódy, ktoré vám pomôžu k vysnívanej postave.


Lekárka MUDr. Merita Mazreku je práve tou odborníčkou, ktorá poskytuje svojim klientkám jedinečnú metódu Coolsculpting ako jediná na Slovensku. Americké a už aj slovenské celebrity Coolsculpting dobre poznajú. Jennifer Aniston, Lindsay Lohan či sestry Kardashianové dosiahli svoje skvelé postavy aj pomocou Coolsculptingu. U nás sa k nemu verejne hlási napríklad známa fitneska Nikola Weiterová.


Coolsculpting je neinvazívne ošetrenie na zmrazovanie tukov, ktoré účinne redukuje tuk v určitých problémových miestach v oblasti podbradku, stehnách, bruchu, bokoch a horných končatinách, poradí si s tukom, ktorý zvýrazní vaša podprsenka, či bikiny v okolí zadnej časti vášho tela. (Poznáte to, to sú tie oblasti, ktoré jednoducho nezmiznú, bez ohľadu na to, koľko sa potíte na bežiacom páse). Aj keď nejde o riešenie na chudnutie, zmrazenie tukov môže znížiť množstvo tuku. Rovnako ako pri každom postupe existujú riziká a vedľajšie účinky, preto sa poraďte s lekárkou, ktorá má licenciu povoľujúcu vykonávať toto ošetrenie, či je pre vás vhodné.


Pre koho je Coolsculpting vhodný?

MUDr. Mazreku: Na našej klinike Medical Esthetic klientom najprv urobíme vstupnú konzultáciu, ktorá je spoplatnená sumou 50 eur, táto sa odpočíta od ceny zákroku. Tento zákrok nie je metódou chudnutia a je určený pre „fit“ ľudí s nahromadeným tukovým vankúšikom v konkrétnej oblasti. Nie je určený pre obéznych pacientov. Medzi kontraindikácie patria zriedkavé dedičné ochorenia ako kryoglobulinémia.Je to bolestivé ošetrenie?

MUDr. Mazreku: Samotné ošetrenie bolestivé nie je. Pacient pociťuje mierny ťah a chlad, čo trvá približne 10 minút, následne sa oblasť prirodzene umŕtvi pôsobením chladu. Jediným nepríjemným momentom je u niektorých pacientov záverečná 2 minútová masáž, ktorá však ovplyvňuje výsledok ošetrenia cca o 60%.Ako zákrok prebieha a ako často musí klientka prísť k Vám do ambulancie, kým uvidí výsledky na svojom tele?

MUDr. Mazreku: Po konzultácií a zhodnotení očakávania a reálnych výsledkov nasleduje zakreslenie oblastí s nahromadenými tukovými vankúšikmi - na tieto miesta sa priloží aplikátor. Po použití ochranných prostriedkov začne samotné ošetrenie vákuovým prisatím vhodného aplikátora (ošetrenie trvá 35-75 minút, podľa typu použitého aplikátora). Nasleduje 2 minútová masáž, pomocou ktorej sa rýchlejšie vyrovná teplota, tkanivo sa rýchlejšie prekrví a masážou sa pomôže rýchlejšie naštartovať proces odbúravania skryštalizovaných tukových buniek. Môže byť mierne bolestivá, v závislosti od citlivosti pacienta.

Efekt sa väčšinou rozvinie do 90 dní, na prvej kontrole po 30 dňoch je väčšinou už strata tuku badateľná.


Sú výsledky Coolsculptingu trvalé? S akým úbytkom hmotnosti môžeme rátať?

MUDr. Mazreku: Jedným ošetrením sa predpokladá úbytok 20-27% tukových buniek z konkrétnej oblasti. Tieto výsledky sú trvalé, pretože tukové bunky (adipocyty) sa odstraňujú programovanou bunkovou smrťou (apoptózou) a tento proces je nezvratný. Väčšinou je potrebné 1-2 ošetrenia.


V čom je tento zákrok iný oproti povedzme kryolipolýze?

MUDr. Mazreku: Najmä bezpečnosťou a účinnosťou. Tento systém neustále monitoruje tkanivo pomocou systémov FreezeDetect a CoolControl, preto nie je potrebné obávať sa omrzlín, na rozdiel od napodobnenín, kde sú tieto komplikácie časté. V prípade, že tkanivo prestane normálne reagovať počas cyklu, prístroj ošetrenie automaticky ukončí. Ďalšou veľkou výhodou je zredukovaný počet ošetrení - väčšinou je to 1-2 na danú oblasť.


Ak sa rozhodnem pre tento zákrok, ako mám ďalej postupovať?

MUDr. Mazreku:

Objednať na konzultáciu sa môžete online na našich web stránkach https://medicalesthetic.sk/ alebo na našom telefónnom čísle +421 948 204 962. Tešíme sa na Vás.
Foto: Archív MUDr. Merity Mazreku, Medical Esthetic 

Cover: Adam Suchánek


Komentáre