Niečo zdravé na večeru? Vyskúšajte recept z cukety, ktorý nielen výborne chutí, ale pripravíte si ho aj za malú chvíľu

Cuketa je určite jednou z najobľúbenejších letných zelenín zo záhrad. Dá sa pripraviť naozaj na veľa spôsobov, ale čo poviete na tento recept? Cuketa a špagety vytvoria spolu s citrónovou šťavou a syrom skvelo ochutené jedlo.

Ingrediencie:

  • 300 g Podravka špagiet;
  • soľ;
  • 1cibuľa;
  • 6 malých cukiet;
  • 4 lyžice olivového oleja;
  • 1 strúčik cesnaku;
  • šťava z 1 citróna;
  • 1 lyžička Podravka ochucovadla Natur;
  • syr,

Príprava
1. Podravka špagety uvaríme podľa návodu na obale.
2. Zatiaľ si nakrájame cibuľu na malé kúsky a cuketu na tenké kolieska.
3. Na zahriatom olivovom oleji si vo veľkej panvici opražíme cibuľu a potom pridáme cuketu. Chvíľku za občasného miešanie opekáme.
4. Pridáme pretlačený cesnak, citrónovú šťavu a ochucovadlo Natur. Pridáme uvarené špagety a všetko spolu premiešame.
Podávanie: Podávame posypané hoblinami syra.

Rada: Môžete posypať aj opraženými píniovými orieškami.

Aké je TO tajomstvo skvelej chuti?
Slovenské gazdinky ho poznajú už viac ako 60 rokov! K dokonalej a vyváženej chuti stačí len lyžička Ochucovadla Podravka a chutné jedlo je na stole. Nezameniteľné spojenie vybraných korenín a kvalitnej sušenej zeleniny robí z Ochucovadla Podravka nenahraditeľného pomocníka v kuchyni. Polievky, omáčky, zelenina, mäso... Ochucovadlo Podravka dodá všetkým jedlám dokonalú chuť. Poradí si s jednoduchými aj zložitejšími kulinárskymi špecialitami. Kedysi si „vegetu“ nosievali naše mamy a staré mamy z vtedajšej Juhoslávie. Vy ju máte na dosah v obľúbenom obchode s potravinami a stále sa môžete spoľahnúť na jej tradičnú chuť. Viac na www.podravka.sk.

S lyžičkou Podravky zbadáte ten rozdiel
Podravka je číslo 1 v ochucovadlách na slovenskom trhu. Za touto pozíciou stojí okrem iného aj tradícia a pozitívne skúsenosti slovenských rodín za viac ako polstoročie! „Varíme so srdcom“ bol prvý slogan značky Podravka, a tým sa táto pôvodne chorvátska rodinná spoločnosť riadi dodnes. Pridajte lyžičku Podravky do vami pripravovaného jedla a zbadáte ten zásadný rozdiel v chuti. Na svete je toľko kulinárskych kombinácií! Tak si užite ich objavovanie, pretože s Ochucovadlom Podravka sa varenie a pečenie vždy podarí. Viac o produktoch na www.podravka.sk.Komentáre