Slovenská raperka Saimonsa: Vždy som sa hrala pred zrkadlom na speváčku

Krásna slovenská raperka Saimonsa vstúpila na hudobnú scénu pred vyše rokom. Má obrovský talent, ktorý ukazuje aj vo svojich textoch, kde si servítky pred ústa nedáva. So svojimi piesňami dokazuje, že ženy majú miesto na hip-hopovej scéne. My sme ju pre to vyspovedali.

Prečo si sa rozhodla pre spev? Bavilo ťa spievať už od malička?
Spev pre mňa vždy znamená vyjadrenie emócie. Baví ma vymýšľať melódie a hrať sa s nimi. Rovnako tiež spájať slová. Spev si ma jednoducho vybral.
Baví ma spievať už odmalička. Pamätám si, že vždy som sa hrala pred zrkadlom na speváčku. Veľakrát som doma otvorila okno a keďže sme bývali na prízemí, mala som vždy o obecenstvo postarané.

Viedli ťa k spevu rodičia alebo to bolo spočiatku len tvoje hobby, ktoré sa premenilo na kariéru?
K hudbe som bola vedená od detstva. Rodičia ma zapísali na klavír, keď som mala 6 rokov, a už sa to so mnou ťahalo až do dnes . Samozrejme, vždy som to brala ako hobby. Ani dnes tomu nie je inak.

Čo robíš rada vo voľnom čase okrem spevu?
Mimo hudby vo voľnom čase rada pozerám dokumenty, filmy alebo sa rada zabávam.

Texty skladieb si píšeš sama? Z čoho čerpáš inšpiráciu?
Texty si píšem aj sama. Záleží na tom, aké mám tvorivé obdobie. Keď si neviem poradiť, tak mi pomáha môj dobrý kamarát a výborný producent Adiss.

Spolupracuješ aj s inými interpretmi?
Zatiaľ mám za sebou veľmi malo spoluprác, keďže si chcem kariéru postaviť bez niekoho pomoci. Avšak mám už rozrobené spolupráce napr. s Ronie alebo Dominikou Mirgovou. Pripravujeme niečo iné, načo ľudia nie sú zvyknutí, takže uvidíme, ako to celé dopadne. Rada však robím spolupráce spontánne a s ľuďmi, ktorých mám rada.

Onedlho má vyjsť tvoja nová skladba. Čím si sa v nej nechala inšpirovať? Prezradíš nám o čom bude?
Áno, o chvíľku vám predstavím moju novú skladbu Lolitu. Inšpirovala ma krásna mladá slečna, ktorá sa vola @lolinkalola. Poznáme sa cez Instagram. Začala som ju sledovať asi pred rokom a páči sa mi, že je úplne nad vecou aj napriek tomu, že je luxusne krásna. Veľa chlapcov si myslí, že keď baba dobre vyzerá, tak má v hlave s prepáčením „nastraté“. Avšak ona je úplný opak toho. Je to inteligentná krásna mladá dáma.

Plánuješ v blízkej budúcnosti vydať aj nový album?
Album neplánujem, keď tak EP aj o tom len uvažujem. Myslím si, že v dnešnej dobe sú už akoby ľudia presýtení z albumov. Všetci, aj tí menej známi už vydávajú album. Ja vydám svoj album vtedy, keď budem vedieť, že celá energia, ktorú doň investujem, sa mi aj vráti späť.

Ktorý song sa vám od mladej raperky páči najviac? Napíšte nám do komentára pod článkom.

Zdroj foto: archív Saimonsa


Komentáre