Dosiahnite svoje vysnívané ciele pomocou TÝCHTO PIATICH OSVEDČENÝCH RÁD

Dlhodobých cieľov je ťažké sa držať zubami, nechtami. Motivácia postupne klesá a ak neovládame sebadisciplínu na naozaj vysokej úrovni, často sa naše sny rozplynú ako para nad hrncom. Prinášame vám tipy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vysnívané ciele.

1. Spomeňte si, PREČO STE ZAČALI
Keď si stanovíte akýkoľvek cieľ, musí to byť z nejakého dôvodu. Ak chcete schudnúť, je to pravdepodobne preto, že chcete byť sebavedomá, cítiť sa dobre, vystúpiť zo začarovaného kruhu prejedania a uľaviť svojmu telu po fyzickej i psychickej stránke. Ak túžite po novej kariére, pravdepodobne chcete lepší plat, flexibilnejší pracovný čas alebo nový zmysel života. Chcieť patriť do skupiny úspešných ľudí si dnes praje takmer každý. Jednoducho milujte svoje pracovné dni.

To všetko sú dôvody, prečo ste začali. Zapíšte si ich a pripomínajte si zakaždým, keď budeme strácať vieru a motiváciu. Ak ani to nepomáha, predstavte si, ako by dosiahnutie vášho cieľa mohlo zmeniť váš život.

2. SLEDUJTE SVOJ POKROK
Ďalším vynikajúcim spôsobom, ako sa motivovať, je sledovať svoj pokrok. Časová os, séria fotografií pred a po, kontrolný zoznam úloh, ktoré ste dokončili, slúži ako výborná pripomienka vášho úsilia a cestu, ktorú už máte za sebou. Nebola by škoda to teraz všetko zahodiť a vzdať sa?

3. NAPLÁNUJTE SI STREDNODOBÉ CIELE
Rozdeľte si svoju cestu k vysnívanému cieľu na čiastkové časti. Tieto krátkodobé ciele vám môžu poskytnú okamžitý dobrý pocit z úspechu a budú vás stále posúvať vpred.

4. NÁJDITE SI motivačného PARTNERA
To znie ako sen. Nájsť si partnera, či už nás náprotivok alebo kamarátku, ktorá nás udrží na správnej ceste. Mať "parťáka" je jeden z najsilnejších nástrojov pre splnenie akéhokoľvek cieľa. Nájdite niekoho, kto vás nenechá blúdiť, ale pomôže vás držať smer k dosiahnutiu vašich cieľov.

5. PRESTAŇTE ČAKAŤ NA SPRÁVNY ČAS
Neexistuje žiadne dokonalé načasovanie alebo stav. Ak chcete v živote dosiahnuť to, čo chcete, musíte na tom začať pracovať hneď teraz. Naučte sa správne si priať, pestujte sebalásku a pridajte aj usilovnosť a láskavosť. Nebudete ľutovať!

Zdroj foto: pixabay.com


Komentáre