Toto sú 3 najčastejšie príčiny vypuklého brucha: Ako sa ich zbaviť?

Nemusí byť za tým prejedanie ani nedostatok cvičenia. Mnohokrát býva príčina vypuklého brucha inde. Štve vás vaše brucho? Je nafúknuté, rysuje sa aj pod voľným oblečením, nezaberá diéta, ani hodiny vo fitku? Prečítajte si, čo za tým môže byť.

Slabý chrbát
Vzhľad brucha záleží na stave brušných svalov a na množstve tuku. Na oboje platí cvičenie, ale nezameriavajte sa len na brušné partie. Na vine je veľakrát chrbtica a nedostatočné posilnenie jej stredu. Pridajte ďalší šport, ktorý sa zameriava aj na stredné partie alebo posilňuje svalstvo komplexne. Napríklad pilates alebo joga.

Problémy s črevami
Máte brucho výraznejšie najmä v druhej polovici? Potom sa vyhýbajte potravinám, ktoré nafukujú. Veľakrát ide o čerstvé pečivo, perlivé nápoje, strukoviny alebo zeleninu. Pozor si dajte aj na ovocie a zeleninu s vysokým obsahom fruktózy (hrušky, jablká, papriky, rajčiny). Tento sacharid nafukuje. Sledujte potraviny a ich úpravy či kombinácie, ktoré vám nerobia dobre. Proti problémom pomáha čaj z mäty, anízu alebo kôpru.

Potravinová intolerancia
Trápi vás nie len nafúknuté brucho, ale aj kŕče, zápcha či pocity na vracanie? V tom prípade by to mohlo súvisieť s potravinovou intoleranciou- napríklad neznášanlivosť mlieka. Rovnako tak môže dráždivo pôsobiť lepok. Takéto podozrenie je dobré potvrdiť si testami u lekára.

Máte nejaké tipy aj vy? Nechajte nám komentár pod článkom.

Zdroj foto: pexels.com


Komentáre