Vzťahová psychológia: 3 dôvody, prečo si ženy hľadajú milencov

Znamená to jediné - vo vzťahu nám to škrípe. A potom je predsa tak krásne osviežujúce cítiť sa zase milované. Vznášame sa na krídlach eufórie, kým nás k zemi nezrazí realita. Bokovka je riskantná hra, ktorá sa často vymkne kontrole. Prečo sa ženy púšťajú do hazardu menom nevera?

PROBLÉM: Trávime spolu málo času
Riešite každodenné problémy, svoje deti, finančné starosti. Už ale nemáte čas si dať pohárik, pozrieť si film, pospať si cez víkend do jedenástej alebo sa dlho pomilovať. Hovoríte spolu len preto, že musíte, a rýchlo z vášho vzťahu mizne "vidieť sa a porozprávať sa, pretože chcete".

RIEŠENIE: Stanovte si pravidelný termín pre spoločné rande. Či už pôjdete na biliard, pustíte si doma film, alebo zájdete na večeru, ide o čas vyhradený len pre vás dvoch. Toto sú chvíle, ktoré si dlhujete a potrebujete.

PROBLÉM: Ste voči sebe chladní
Pramení to z každodennej rutiny. Je veľmi ťažké udržať spoločný vzťah svieži, nieto vášnivý. Ľahko potom skĺznete do stavu, kedy nemáte silu snažiť sa, a zároveň trpíte tým, že sa nesnaží partner. Máte pocit, že mu nepripadáte dostatočne pekná, príťažlivá, možno už vás ani nemiluje ... A riešenie tohto problému hľadáte v náruči niekoho iného.

RIEŠENIE: Základným pravidlom je nedomýšľať si, čo si váš muž myslí. Rovnako tak nepoľavujte v snahe pripomínať mu, že on je váš vyvolený, a tiež to, že budete neskonale šťastná, keď to bude pripomínať on vám. Pobozkajte ho, keď okolo neho prejdete, masírujte ho, keď spolu pozeráte na film. Spomeňte si, čo ste robili na začiatku vzťahu, a ak ste mali nejaké láskyplné tradície, obnovte ich. Robte maximum pre to, aby ste spolu boli šťastní.

PROBLÉM: Chýba vám dobrý sex
Už je to dávno, čo ste boli schopní pomilovať sa napríklad na lúke alebo v aute. Už sa ani nebozkávate a z vášho sexu sa stal rýchly spôsob pre dosiahnutie uspokojenia. Pristihnete sa, že prvé, čo vás napadlo pri stretnutí s mladíkom na ulici, bolo, aký by asi bol v posteli ...

RIEŠENIE: Nevzdávajte sa nárokov na spoločný sex a hlavne si ho doprajte pravidelne - či už je to raz za týždeň, alebo za mesiac. Pritom si pamätajte, že nie je podstatná početnosť milovania, ale kvalita. A preto by ste si mali naň vedieť nájsť čas a neodbyť ho behom pár minút. Bozkávajte svojho muža vo voľných chvíľach a dávajte mu najavo, že vás stále priťahuje. Iste k vašim výzvam nezostane chladný a bude vám vzájomnú náklonnosť oplácať rovnakou mincou. Radujte sa spoločne z možnosti venovať sa len sebe a vyhýbajte sa milostnému pôstu.

Zdroj foto: Freepik.com

Komentáre