Prečo milujeme Meryl Streepovú?

Bola nominovaná na viac Oskarov ako ktorákoľvek iná herečka a je jednou z troch žijúcich hercov, ktorí vyhrali až tri ceny Akadémie. Kto je táto úžasná herečka, ktorá 22. júna oslavuje 70 rokov a prečo ju svet tak miluje? Akademici ju nominovali až 19-krát!  Jej prvá nominácia prišla už v roku 1978 za film Deer hunter (Lovec jeleňov).    Oskarov jej priniesli filmy Kramer vs. Kramerová (1979), Sofiina voľba (1982) and Železná Lady (2011).

Meryl Streepová sa nebojí bojovať. Počas natáčania kľúčovej scény vo filme Kramer vs. Kramerová sa pustila do hádky s režisérom Robertom Brentonom a vyhlásila, že jej prejav v súdnej sieni reálne nereprezentuje ženu uprostred rozvodu. Tak napísala svoju vlastnú reč, ktorá sa nakoniec vo filme ponechala.


Pre svoju úlohu vo filme Hudba srdca sa  v roku 1999 naučila hrať na husle. Cvičila pravidelne šesť hodín denne viac ako dva mesiace. Herečka je šťastne vydatá  už 41 rokov. Vo filmoch stelesňuje osudové ženy, ktorým divák uverí všetky emócie. Jej láska zo študentských čias, herec John Cazale (Kmotor) zomrel v roku 1978 na rakovinu a Meryl sa nervovo zrútila. V rovnakom roku sa však vydala za sochára Dona Gummera, s ktorým žije dodnes. Citlivá a romantická Meryl Streep sa údajne počas natáčania filmov kde tu zamilovala do hereckých kolegov, no Gummer ju vždy úspešne presvedčil, aby neodchádzala. Po narodení detí Henryho (1979), Mary Willa (1983), Grace Jane (1986) a Louisy Jacobson (1991) sa však Meryl rozhodla pre jediné manželstvo a dodnes sa prezentuje ako šťastná matka štyroch detí a manželka jedného muža. Vernosť dokonca označuje za jednu z najkrásnejších ctností. Je dlhoročnou bojovníčkou za to, aby sa ženám v Hollywoode dostalo rovnakého prístupu ako aj platovému ohodnoteniu ako mužom.


Filmové plátno ju zbožňuje a označuje za jednu z najväčších herečiek všetkých čias. Ženy v nej vidia vzor ženy – dámy, ktorá starne s noblesou.

 „Dobrá vec na starnutí je tá, že keď vás obsadia (do filmu), je to často niečo zaujímavé - už si vás nevyberajú len preto, aby ste predstavovali len krásnu hlavnú hrdinku,“ povedala.

Veríme, že nás ešte počas svojej hereckej kariéry poteší ďalšími skvelými a nezabudnuteľnými rolami.
#MerylStreep #Hollywood #Herečka
Foto zdroj pre foto aj údaje: www.wikimedia.com / www.telegraph.co.uk / www.csfd.cz


Komentáre