Máte z meditácie zmiešané pocity? TIETO pozitívne účinky vás presvedčia, aby ste ju vyskúšali!

Tiež som si ešte donedávna myslela, že meditáciu vykonávajú  prevažne ľudia s vierou v ezoteriku, pravidelne cvičiaci jogu alebo tí, ktorí sú posadnutí zdravým životným štýlom. Opak je pravdou. Kto nemedituje, ako by nežil. Bez ranných meditácií by sa nezrodilo niekoľko úspešných nápadov slávnych biznismenov, herečiek, umelcov a politikov. Ako na to?

Predstavy o tom, ako musíte sedieť v pozícii lotosového kvetu so spojenými prstami na kolenách zahoďte. Nepotrebujete ani voľné nohavice s nízkym sedom. Vďaka bohu. Ide len o to, byť na chvíľu sama so sebou. Spýtať sa seba, ako si užiť si tú posvätnú chvíľku zastavenia sa, ktoré je v dnešnej uponáhľanej dobe obrovským luxusom.

Splňte si želanie
Práve vizualizácie sú ďalším pomocníkom ako docieliť vysnívaného pokoja. Predstavte si miesto, kde je vám dobre a cítite sa pokojne. Nech je to more, záhrada alebo rozprávková chata v Nórsku. Dýchajte vzduch, ktorý vonia tým miestom, vnímajte každý detail vašej predstavy a váš mozog sa dostane do stavu, kedy si odpočinie podobne, ako by ste na mieste naozaj boli. V tejto fáze sa budete cítiť mimo realitu. Snívať môžete v sede, ľahu alebo v stoji, ako vám je to pohodlné. Pravidlá nie sú. Užite si to.

Mimo realitu na 15 minút
Čas počas meditácie plynie pomalšie. Podobne, ako dlhé zábery Tarantinových filmov. Sú božské, nadčasové, upokojujúce a krásne. Práve preto je veľmi ľahké sa v týchto stavoch zabudnúť. Aby ste nemysleli na to, že už je čas vrátiť sa zase na zem, nastavte si budík a režim lietadlo. Ideálne je začínať na 5 minútach a dopracovať sa aspoň k 15. Je to ako by si váš mozog dal espresso a vy ste sa znovu narodili. Po pravidelnej meditácii pocítite oveľa viac pokoja, budete kreatívnejší a na všetkých sa budete oveľa viac usmievať. Prečo? Pretože budete šťastní, ukľudnení a plní energie. Stojí za to sa nachvíľku zastaviť, nie?

Žiadne myšlienky
Najťažšie na meditácii je na nič nemyslieť. S tým som mala naozaj veľký problém a bohužiaľ, presne o to ide najviac. Hlavou sa mi preháňali myšlienky na to, ako nestihnem večer ísť do fitka, že nemám čo variť a komu musím odpísať na Facebooku. Proti tomu mi pomohli techniky sústredenia sa iba na dych. Pokojne si v duchu opakujte: "nádych, výdych" a myšlienky sa rozplynú. Alebo keď vás niečo napadne, napríklad, že neviete, čo dnes na seba, nechajte to odísť, ako by obavu odnášalo samo more.

Zvyknete meditovať alebo rozmýšľate, že to vyskúšate? Podeľte sa s nami do komentára.

Zdroj foto: unsplash.com


Komentáre