Buďte na leto pripravení: Praktickí pomocníci, ktorí vám uľahčia dovolenku

Nezáleží na tom, či leto strávite pri mori, v horách, potulkami po európskych metropolách alebo na chalupe. Z tohtoročných noviniek Panasonic sme pre vás vybrali tie, ktoré vám ho spríjemnia za každých okolností.

Na cesty

Foťte, filmujte, žite
Vaše zážitky si zaslúžia viac ako len fotky v telefóne. Nový Panasonic Lumix G90 vyniká praktickým prevedením, perfektnou mobilitou a bohatou funkčnou výbavou. Základom výbavy je snímač Digital Live MOS s rozlíšením 20,3 MPix, najnovšie obrazový procesor Venus a päťosový špeciálny duálny stabilizátor Dual I.S 2. Vďaka tomu možno G90 využiť na akčné fotografovanie ale aj natáčanie 4K videí v najrôznejších situáciách a podmienkach.  Dizajn prístroja je konštruovaný tak, aby sa s ním ľahko a pohodlne pracovalo aj jednou rukou. Je utesnený proti premenlivosti počasia a má celkovo zvýšenú odolnosť. Do výbavy patrí aj OLED hľadáčik a výklopný displej na zadnej strane, takisto typu OLED, s uhlopriečkou 7,6 cm, ktorý umožňuje tvorbu kompozície i selfie záznamov.


Nenechajte sa rušiť
Aby cesta ubiehala rýchlejšie, nezabudnite na kvalitné slúchadlá, ktoré poslúžia na komfortné počúvanie obľúbenej hudby alebo sledovanie filmov. Slúchadlá Panasonic HTX90N sú vybavené aktívnym systémom tlmenia okolitých ruchov a o kvalitný a plný zvuk sa starajú meniče s priemerom 40 mm s neodymovými magnetmi. Funkcia Voice Assistant Activation uľahčuje ich použitie ako hands-free pri telefonovaní. Batéria zabezpečuje energiu až na 24 hodín nepretržitého prehrávania so zapnutým aktívnym tlmením okolitého hluku. V prípade potreby je možné pripojiť slúchadlá k telefónu audio káblom a počúvať ďalej. Dostupné v  matne čiernej, vanilkovo bielej a tmavomodrej.


Chĺpky pod kontrolou
V dámskej batožine má každý centimeter cenu zlata, preto sú skladné a multifunkčné produkty vždy vítané. Kompaktný dámsky holiaci strojček a zastrihávač 2v1 Panasonic ES-WF62 využijete na úpravu obočia, holenie nežiadúcich chĺpkov na tvári, v podpazuší, na nohách aj v oblasti bikín. Je vybavený čepieľkami so zaobleným ostrím tenkým iba 0,12 mm, vďaka čomu chráni pleť pred podráždením. Na úpravu obočia slúži  nástavec Precision Cap, s ktorým vytvoríte ľahko, presne a bezpečne aj tenké línie. Strojček váži len 27 g, vrátane jednej AAA batérie, takže sa zmestí aj do malej kabelky.


Na pláž a k vode:

Páni, dohladka!
Hladké telo už dávno nie je len výsadou žien, hlavne počas leta. Celotelový pánsky zastrihávač Panasonic  ER-GK80 je vybavený novým výkonným motorom, vďaka ktorému si hravo poradí aj s tvrdými chlpmi. Hlavica strojčeka jemne vibruje, takže počas jeho používania nemusíte na pleť tlačiť. To samozrejme eliminuje podráždenie. Rýchly prístroj zvláda za jedinú sekundu zastrihnúť až 5 300 chlpov. Súčasťou výbavy je tiež nástavec, pomocou ktorého možno zastrihávať chlpy na tele, napríklad na hrudi, na dĺžku 3-12 mm v desiatich krokoch po 1 mm. Širší nadstavec je určený na holenie ochlpenia priliehajúceho k telu. Strojček je plne umývateľný a funguje  na batériu.


Leto bez starostí
Ak nechcete strácať čas so žiletkou či epiláciou v kozmetickom salóne, stavte na nový epilátor Panasonic ES-EL8A. Ide o elegantný, ergonomický a výkonný model typu „6 v 1“. Flexibilná hlava s dvomi diskami so 60 pinzetami sa dá vyklopiť o celých 90 stupňov, takže sa s ňou ľahko dostanete aj na zle prístupné miesta. Široká hlava je zároveň zárukou  rýchlej a precíznej epilácie. Pomocou LED diódy si môžete jednoducho posvietiť aj na tie najjemnejšie chĺpky. Vo výbave nechýba ani holiaca hlava s výsuvným zastrihávačom, epilačná hlava na oblasť bikín a podpazušia či hlava s pemzou na úpravu stvrdnutej kože na chodidlách.  Epilátor je bezdrôtový a dokonale vodotesný, takže ho môžete používať aj v sprche alebo vo vani. Cena: 90 eur


Na chalupu

Váš osobný kuchár
Jedlo v lete má byť chutné a rýchle. Postará sa oň  mikrovlnná rúra Panasonic NN-GT45K s grilom a invertorom Senzor Genius monitoruje riadi výkon pri ohrievaní aj varení. Vďaka tomu si mikrovlnka sama automaticky upravuje dobu prípravy a pri automatických režimoch nie je nutné nastavovať čas ani hmotnosť ingrediencií. Aj pri ohrievaní hotového pokrmu stačí stlačiť jediné tlačidlo a senzor Genius nastaví potrebný čas automaticky. Invertorová technológia reguluje výkon tak, aby príprava prebiehala optimálne a súčasne čo možno najrýchlejšie. V režime Junior Menu umožňuje mikrovlnka prípravu zeleninových, ovocných a ovsených kaší pre deti. 


Nie je rádio ako rádio
Obľúbenej hudby sa nemusíte vzdávať ani mimo domu. Štýlové DAB Panasonic rádio RX-D70BT s tunermi pre príjem signálu FM a DAB+, splní funkciu plnohodnotného moderného hudobného centra. Umožňuje prehrávanie CD diskov, bezdrôtové streamovanie hudby a podcastov cez Bluetooth alebo s využitím vstupov USB a AUX. Či máte svoju obľúbenú hudbu uloženú na PC, v smartfóne, na tablete, na externom disku alebo využívate Spotify, prípadne iné streamovacie služby, Panasonic RX-D70BT vám je k dispozícii. Vyniká kvalitným zvukom, elegantným kompaktným dizajnom a vďaka prehľadnému displeju sa ľahko ovláda. S plne nabitými batériami vydrží hrať až päť hodina vďaka praktickej rukoväti  si môžete užiť kvalitnú hudbu kdekoľvek. Komentáre