Estetická medicína dneška: Naháňa vám strach injekcia s ihlou či skalpel? Už nemusí!

Plastická chirurgia ako ju poznáme, či ako o nej čítame zahŕňa bolestivé rezné rany, dlhšiu dobu na zotavenie sa a zjazvené tkanivo, ktorému chvíľu trvá, kým sa zahojí. Dnešná medicína však už dokáže doslova zázraky a v mnohých prípadoch sa vás skalpel vôbec nedotkne. 

Skúsená lekárka MUDr. Merita Mazreku hovorí o nových metódach estetickej medicíny ako o spojení krásy, umenia a radosti. Radosti z výsledku, ako i z celého procesu, ktorý vôbec nemusí naháňať strach z prípadnej bolesti. 

"Je to jednoduché, elegantné a výsledok stojí za to," hovorí MUDr. Mazreku, zakladateľka Medical Esthetic. „My ponúkame našim klientkám dve revolučné NEINVAZÍVNE techniky – Ultraformer a Coolsculpting. Je to takpovediac lifting bez skalpela. Už po jednom ošetrení je vaša pokožka viditeľne pevnejšia a mladšia.“

Prečítajte si aj: 10 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred zväčšením pier

Ako to funguje?
Procesom zmrazenia (kryštalizácie) tukov prístrojom CoolSculpting® sa počet tukových buniek v ošetrovanej oblasti zníži v priemere o 20 % až 40 %. Ošetrené tukové bunky sa potom vylúčia telu vlastným procesom programovanej bunkovej smrti (apoptózy). Tento proces je nezvratný, počet tukových buniek v ošetrenej oblasti sa už nikdy nezvýši!

Kryolipolýza, teda odstraňovanie tukových buniek účinkom chladu, je postup vyvinutý na Harvardskej univerzite. Je založená na poznatkoch, že nízke teploty ovplyvňujú tukové bunky, ale nie okolité tkanivo. Tento postup bol schválený FDA po rozsiahlych klinických skúškach.

Odporúčame aj: Estetická medicína: Dobrý sluha, zlý pán

Bezpečnosť procedúry CoolSculpting® je zabezpečená neustálym monitorovaním reakcií tkanív v ošetrovanej oblasti technológiami FreezeDetect a CoolControll. Ak má systém podozrenie na hroziace poškodenie tkanív, cyklus sa automaticky vypne.

Technika Ultraformer sa postará o vaše vrásky alebo hyperpigmentáciu na tvári. Toto ošetrenie je vhodné aj pre tých, ktorí túžia po ladnejších bedrových líniách a štíhlejších kontúrach. Poraďte sa s odborníčkou, či je technika ULTRAFORMER alebo Coolsculpting riešením, ktoré hľadáte!


Foto: Archív MUDr. Merity Mazreku, Medical Esthetic 

Komentáre