Často sa nudíte, zabúdate alebo sa cítite o dosť mladší? Môže to znamenať, že ste génius

Snáď každý z vás sa aspoň raz pristihol pri tom, ako o sebe premýšľa ako o človeku s nadpriemernou inteligenciou či intelektom. Neočakávaná dômyselná myšlienka vám mnohokrát tento pocit ešte viac umocní, veď kto by v sebe nechcel nájsť niečo podobné ako Albert Einstein? Pozrite sa na desať vecí, ktoré môžu značiť, že je vo vás skrytý génius.

Často sa nudíte
Inteligentní ľudia sa vždy nudia, ak robia rutinné veci. To je spojené so skutočnosťou, že ľudia s rozvinutejším intelektom, ktorí majú veľa vedomostí a zručností, nemôžu pri plnení všedných úloh využiť všetok svoj potenciál. Tiež ich nebaví sa o všedných veciach baviť. Oprava kuchyne či aktuálne ceny v obchodoch sú pre nich neuveriteľne nudné témy.

Cítite sa mladší ako je vás skutočný vek
Vysoko intelektuálni ľudia sa cítia dlhšie mladší. Navyše čím vyššia je vaša úroveň inteligencie v dospelosti, tým je pravdepodobnejšie, že sa v starobe budete cítiť mladšie. Dobrým príkladom je Sharon Stone, ktorá sa zdá, ako by dušou ani telom príliš nestarla. Jej IQ je 154.

Máte často existenčné krízy
Nadpriemerne inteligentní ľudia sa často sťažujú na existenčné krízy vo svojom živote. Je nesmierne dôležité, aby títo jedinci našli svoje poslanie a účel, inak sa u nich môžu rozvinúť psychické problémy.

Ťažko budujete romantické vzťahy
Veľmi múdri ľudia nie sú vždy pre ostatných tak atraktívni. Ľudia s IQ nad 120 sa často môžu cítiť osamelí, najčastejšie dávajú prednosť partnerom s nižším IQ. To sa však netýka ľudí s vysokým emočným intelektom, pre nich je nadpriemerná inteligencia vysoko atraktívna.

Hryziete si nechty
Pre génia je ťažšie zbaviť sa zlých návykov. Nielenže zvyk hrýzť si nechty naznačuje, že v živote človeka je viac stresu, ale tiež ich opisuje ako perfekcionistov, ktorí sa snažia stanovené úlohy plniť čo najrýchlejšie.

Zabúdate
Aj géniovia majú svoje vlastné nedokonalosti. Aj tá najjasnejšia myseľ planéty môže mať tendenciu nechať sa svojimi nápadmi natoľko uniesť, že úplne zabudne na každodenné úlohy. Lenže čo jej zostáva, keď je zamestnaná osudom celého vesmíru?

Máte schopnosť riešiť problémy originálnym spôsobom
Myseľ každého človeka funguje rovnako. Aby ste boli kreatívny a mohli vymýšľať nové nápady, musíte pochopiť podstatu vecí okolo vás. Uplatňovanie originálnych spôsobov riešenia v každodennom živote môže znamenať vysokú inteligenciu a schopnosť kreatívneho myslenia je toho jasným dôkazom.

Chodíte neskoro
Existuje slušná šanca, že ľudia, ktorí vždy niekam dorazia neskoro, môžu mať vysokú úroveň intelektu. Ľudia, ktorí sotva dokážu dokončiť svoje plány v stanovenom termíne, sú otvorenejší kreatívnemu mysleniu a všeobecne sú vcelku optimistickí.

Viete povedať sebe a svojim impulzom NIE
Ukázalo sa, že trpezlivosť nie je len pozitívna vlastnosť, ale aj indikátorom intelektuálneho vývoja. Ľudia, ktorí sú schopní starostlivo zvážiť možnosti a sú schopní odolať impulzívnej túžbe, preukazujú lepšie výsledky pri testovaní svojej úrovne inteligencie.

Nepovažujete sa za génia
V psychológii existuje niečo, čomu sa hovorí efekt Dunninga a Kruegera. Ide v podstate o to, že ľudia s podpriemernými schopnosťami svoje výkony výrazne preceňujú, zatiaľ čo ľudia s nadpriemernými schopnosťami sa naopak podceňujú.

Zdroj foto: Freepik.com


Komentáre