Jedinečné spojenie tanca a módy pod názvom Not Just Catwalk

Leto už tradične aj tento rok žilo na bratislavskej Magio pláži. Okrem množstva workshopov, koncertov a prednášok sem tento rok množstvo ľudí prilákala módna prehliadka s názvom Not Just Catwalk. Organizátori sa rozhodli klasickú módnu prehliadku zmeniť vo veľkú tanečnú šou, plnú kreatívnych módnych kolekcií. 

Už samotný názov Not Just Catwalk mal divákom našepkať, že nepôjde o tradičnú módnu prehliadku. Každá kolekcia mala svoj príbeh a svoju choreografiu. Zárukou kvality boli bez pochýb profesionálne tanečnice a choreografky.  Na modelky sa zahrali dievčatá z tanečnej skupiny Mondance, pod vedením Moniky Prikkelovej.

Módnu šou otvorili kolekciou od  dizajnéra Patrika Haaza pôsobiaceho pod vlastnou značkou HAAZ, potom pokračovala prehliadka kúskov od Zuzany Ľos Božikovej a Valérie Kršiakovej. 

Na prehliadkovom móle sa ukázali tiež krásky zo skupiny Gleam. Dievčatá ste mohli v podobnom projekte vidieť už v minulosti, kedy sa ukázali na prehliadkach Fashion Delight v Trnave. Pod vedením choreografky Silvii Chlumeckej si tentokrát zatancovali v modeloch od mladej dizajnérky Kataríny Zápotockej pôsobiacej pod menom Reby.Lean a Romany Elischerovej.

Kreatíva a originalita bola doplnená  aj klasickým tancom v podaní absolventky konzervatória, ktorá spolu s modelkami prezentovala pestrofarebnú kolekciu od Dominika Orvoša pôsobiaceho pod značkou Orvo. Toho neskôr doplnili kolekcie šiat od módnych dizajnérok Moniky Pšenicovej, Ivety Močilánovej a Karyn Hykšovej.

Pri prehliadke Not Just Catwalk sa spojil už spomínaný koncept Fashion Delight, pôvodne  študentský projekt Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Fashion Kultur, ktorá ponúka priestor začínajúcim módnym návrhárom.  V závere celej šou si diváci mohli pozrieť špeciálnu EKO kolekciu, ktorá bola ladená do tohtoročnej témy Magio pláže. Základnou myšlienkou bola recyklácia, používanie recyklovateľných materiálov a v neposlednom rade šírenie osvety zelenej budúcnosti. Každý z účinkujúcich dizajnérov teda vytvoril jeden EKO model, ktorý bol vytvorený výhradne pre prehliadku Not Just Catwalk.
Komentáre