6 nepríjemných situácií, ktoré upevnia váš vzťah. Ktoré sú to?

Keď v našich životoch všetko funguje, tak aj naše vzťahy sú prevažne bezproblémové. Bez ohľadu na to, aký pevný je. Jeho skutočnú kvalitu však spoznáte až v určitých situáciách. Ktoré sú to?

Sú to prevažne situácie, ktoré by ste v mnohých prípadoch nepriali ani svojmu najväčšiemu nepriateľovi. Avšak vášmu vzťahu môžu prospieť. Ak totiž tieto skúšky zvládnete, môžete si byť istý, že váš vzťah len tak niečo nerozhádže. Naučíte sa totiž konať v určitých situáciách, hľadať kompromisy a pozerať sa na svet aj z iného uhľa pohľadu.

Vzťah na diaľku
Cesty jedného z vás sa môžu na určitý čas presunúť do iného mesta. Či už za prácou alebo štúdiom. Zrazu sa stane vzácny čas, ktorý spolu strávite. Tým pádom si vždy dobre rozmyslíte, čo budete robiť. Bude nutná tiež dôkladná organizácia a plánovanie. Zároveň zo začiatku budete bojovať so samotou, od ktorej ste si odvykli. Udržiavať lásku na väčšiu vzdialenosť môže byť pre niekoho skutočne náročné. Ak toto obdobie prekonáte, váš vzťah to skutočne upevní.

Sťahovanie
Sťahovanie samo o sebe dokáže byť poriadne stresujúca záležitosť, a inak tomu nie je ani vo chvíli, kedy to musíte absolvovať s partnerom. Ak ide o spoločné sťahovanie, je to vlastne príjemný posun vo vzťahu, ale zároveň aj prvá veľká skúška. Zrazu sa začnete hádať v štýle: "Ak ty mi dovolíš túto knižnicu, ja budem rešpektovať tvoje filmové plagáty." Naučíte sa robiť kompromisy. Mnohokrát sa pritom pohádate, čo vás ale zároveň naučí niečo nové o tom druhom. Veľmi podobná skúška vás čaká aj pri zariaďovaní. Myslite však na to, že na konci vás čaká niečo krásne.

Zmeny v práci
Aj keď sa človek od toho snaží odosobniť, práca sa veľakrát podpisuje na vzťahu. Akonáhle máte v zamestnaní problémy, ste doma v strese a nervózny, čo nechcene prenášate aj na partnera. Rovnaký vplyv má aj kariérny postup niektorého z vás. Niektorý jedinci úspech druhého nesú veľmi ťažko. Na druhej strane môže ten úspešnejší niekedy stratiť kontakt "so zemou", prípadne práci podľahnúť na toľko, že na osobný život mu neostane čas. Zostať v pohode je teda predpokladom dlhodobého, zdravo fungujúceho vzťahu. Ujasnite si, že práca a skutočný život by si nemali konkurovať.

Finančné problémy
S prácou sa môžu prepojiť aj ďalšie problémy, a to finančné. Ak zostane jeden z dvojice nezamestnaný, alebo z akéhokoľvek dôvodu zostane bez príjmu, môže nedostatok financií priniesť do vzťahu nervozitu. Na nejaký čas sa budete musieť uskromniť. Naviac sa do toho pridá neistota a stres, čo môže spôsobiť ďalšie hádky.

Choroba
V svadobnom sľube znie "v zdraví aj v chorobe", a tak to vo vzťahu skutočne je. Bez ohľadu na to, či je to manželstvo alebo nie. Dlhodobá choroba je veľmi náročnou skúškou, a to pre obe strany. Zatiaľ, čo chorý bojuje o uzdravenie, na druhého padne všetka starostlivosť o domácnosť a zároveň musí mať dostatok psychických síl a odolností. Nie je to ojedinelý prípad, že jeden z dvojice starostlivosť o druhého nezvládne a vzdá to.

Strata blízkej osoby
Aj napriek tomu, že toto je životná situácia, ktorej by sa človek najradšej vyhol. Zblíženie partnerov môže nastať aj pri strate blízkej osoby. V ten okamih spoznáte, akú veľkú oporu v tom druhom máte. Zrazu jeden z vás bude musieť zostať silnejší a postarať sa o bežný chod. A to aj vo chvíli, keď sám ťažko hľadá energiu. Ak túto súhru vyladíte a dokážete sa vzájomne podržať, zvládnete všetko.

Posledná situácia dokonale preverí váš vzťah, a to je rola rodičov.

Komentáre