Umenie randiť: Na tieto baliace techniky si dajte pozor

Už starí gentlemani mali overené techniky. Nevinné, dnes možno smiešne „pick-up lines“ alebo frázy, na ktoré páni balili dámy, dnes už zažijete málokedy. Umenie randiť úplne zmenila kniha Neila Straussa Hra – Všetko o balení a vzťahoch. Stala sa príručkou mužov po celom svete a mnohí priznávajú, že funguje. Svet randenia ovládli triky a hry, ktorými muži manipulujú ženami, aby dosiahli, čo chcú. Častokrát pri tom využívajú psychológiu, klamstvá a osobné informácie o svojom „objekte“. Áno, presne takto nás volajú profesionálni baliči, ktorí berú ženy ako korisť. Spoznáte ich podľa týchto taktík:
Stále viac strojených dotykov
Jeden zo „zaručených“ návodov, ako dostať ženu do postele, je postupne eskalovať dotyky. Funguje to na psychologickom princípe, že dotýkanie upevňuje vzájomné puto a zvyšuje túžbu. Nezdravé to je vtedy, keď si muž dovoľuje stále viac a dotyky nepôsobia autenticky, ale strojene. Takýmto mužom ide zvyčajne len o to, aby dostali ženu do postele. Všímajte si, ako sa vás dotýka, hladká, jeho reč tela. Je to prirodzené, alebo máte pocit, akoby šiel podľa schémy? 
Jeden deň vás zbožňuje, druhý ignoruje
Ďalšia psychologická hra. Celý večer sa okolo vás točia a ukazujú, že ste jediná na svete. A keď vás majú omotanú, zrazu stratia záujem. Vy začnete rozmýšľať, čo ste urobili zle, čím ste ho odradili, máte ho celé dni v hlave. A keď sa zrazu ozve, padnete mu do náručia. Znie to ako niečo, čo by sa vám predsa nemohlo stať? Keď to takto čítate, asi máte pocit, že je to príliš priehľadné. Ale predstavte si, že ste na večierku a máte celý večer pocit, že ste pre nejakého sympatického muža neodolateľná. Má oči len pre vás, v duchu si začnete predstavovať rande, druhé, tretie.. a už ste v tom až po uši. 
A opäť dotyky
Táto technika je tiež založená na fyzickej blízkosti, ktorá podvedome spúšťa túžbu dotýkať sa viac a viac. Pracuje s psychológiou ženy a faktom, že dotyky sú intímne a človek, ktorého si pripustíme, výnimočný. Takýto muž preskočí drink a konverzáciu a rovno vás drzo vezme tancovať, chytí za boky, vykrúti na parkete a správa sa, akoby ste sa poznali roky. A pritom nepoznáte ani jeho meno. Ste prekvapená, polichotená, cítite sa ako v scéne z romantického filmu. A ak je pre vás aspoň trochu fyzicky príťažlivý, má vás presne tam, kde chcel.
Potrebujete ho
Ďalšia psychologická hra, po ktorej zostane zlomené srdce a zničené sebavedomie. Muži, väčšinou presne tí, ktorí majú sami nízke sebavedomie, systematicky znižujú to vaše. Ich cieľ je, aby ste sa stali závislé na ich komplimentoch. Nie sú to, samozrejme, prvoplánové urážky, ale sofistikované poznámky, ktoré sa môžu tváriť napoly ako výčitka a napoly ako kompliment. Medzi ďalšie zaručené znaky, že muž s vami hrá hry, je prehnané dokazovanie, že ste pre neho jediná a dokonalá, alebo naopak okaté flirtovanie s inými ženami. Stanete sa na ňom závislá.
Bude pre vás tým, kým chcete
Ak máte pocit, že je príliš dokonalý, aby bol skutočný, pravdepodobne nie je. Táto technika je veľmi nebezpečná, pretože podobnú používajú aj sociopati, aby dosiahli svoj cieľ. Už nejde o nevinné hry v bare, muž predstiera a klame a stáva sa presne takým, akým ho chcete mať. Ak máte podozrenie, že ste sa stali obeťou tejto baliacej techniky, overte si to pár šikovnými otázkami. Nahrajte mu na smeč. Vymyslite si nejakú naozaj netradičnú požiadavku, ktorú máte na svojho vysnívaného a sledujte, či sa chytí.
Napriek všetkému.. randenie je úžasné!
Nebojte sa randiť, je úžasné a vzrušujúce. Len buďte na pozore pred mužmi, ktorí hľadajú niečo iné, ako vy. Ak budete opatrná, čaká vás veľa skvelých zážitkov, kým si nájdete partnera. A na odľahčenie, tu je pár baliacich fráz alebo „pick-up lines“, ktoré aj dnes sem tam nejaký muž opráši. Ale odmenou je skôr výbuch smiechu:
„Pick-up lines“ gentlemanov:
„Prepáčte, stratil som svoje telefónne číslo. Smiem si požičať vaše?“
„Budem potrebovať vaše meno a číslo pre poisťovňu. Oslepili ste ma svojou krásou.“
„Bozkávanie je jazykom lásky. Porozprávame sa?“
„Nekúpim vám drink, lebo by som neskutočne žiarlil na váš pohár.“
„Môžem si k vám prisadnúť, alebo budeme pokračovať vo flirtovaní na diaľku?“
„Možno vyzerám, že som opitý. Ale som len omámený vašou krásou.“
„Prepáčte, že som tak smelý, ale musím vás požiadať, aby ste odišli. Je od vás sebecké, že ostatné ženy pri vás vyzerajú tak strašne.“
„Dobrý večer, vyzeráte ako žena, čo už pozná všetky baliace techniky. Môžem vám napriek tomu ponúknuť tú moju?“
„Keď vám poviem, že máte prekrásne telo... Použijete to proti mne?“
A na záver ten najotrepanejší: „Slečna, vy sa strašne podobáte na moju prvú manželku.“ „Áno? A koľkokrát ste boli ženatý?“ „Ani raz.“

Zdroj foto: Unsplash

Komentáre