Svadobná koordinátorka prehovorila: Nevesty, najčastejšie robíte týchto 5 chýb, ktoré pokazia celú svadbu

Svadobná sezóna sa rozbieha, a tak väčšina neviest už dokončuje prípravy na svoj veľký deň. Každá nevesta chce, aby jej svadobný deň bol výnimočný a pokiaľ možno dokonalý. Skúsená svadobná koordinátorka Len Glantz opísala, aké najčastejšie chyby nevesty robia. Poučte sa z nich a majte svadbu, na ktorú budete radi spomínať.

1. Očakávame, že všetko bude úplne perfektne
Vašu svadbu ste si vysnívali do najmenších detailov, máte jasnú predstavu o tom, čo budú mať na sebe svadobní hostia, ako presne bude vyzerať výzdoba a zostavený časový harmonogram dňa. Podľa svadobnej koordinátorky Len Glantz robíte veľkú chybu, ak sa príliš upínate k predstave dokonalej svadby. Z jej skúseností vyplýva, že nikdy nie je úplne všetko podľa predstáv. "Hovorím každému klientovi, ktorý si ma najme, že žiadna svadba nie je dokonalá, vždy sa niečo pokazí, ale nepočúvajú ma. Potom začnú panikáriť, keď prší, alebo sú kvety o dva odtiene svetlejšie, než chceli. Žiadna oslava ani plán nie je dokonalý. Moja najlepšia rada teda je začať svadobný deň s vedomím, že všetko nepôjde presne podľa ich predstáv."

2. Miniete veľa peňazí za nepotrebné veci
Každá nevesta samozrejme chce, aby bol svadobný deň tým najkrajším v jej živote. A tak neváha do svadby investovať nemalé peniaze. Navyše čokoľvek označené ako "svadobné", býva dvakrát tak drahé. Koordinátorka Len Gantz radí, aby ste sa vždy snažili pri zariaďovaní svadby zachovať chladnú hlavu a povedať si, čo skutočne potrebujete, a čo už je zbytočnosť. Uvádza aj konkrétne príklady, napríklad jedna jej klientka utratila horibilnú sumu za kvetinovú výzdobu, pričom kvety boli rozmiestnené aj v tmavých kútoch priestoru, takže neboli ani dobre vidieť, ukázalo sa to ako zbytočná investícia. 

Tiež varuje pred častou chybou minúť za svadbu viac, než vám dovoľuje váš rozpočet, má skúsenosti aj s klientmi, ktorí sa kvôli svadbe dostali do finančných problémov. Jej odporúčaním je skôr investovať do drobností, ktoré vašu svadbu urobia krajšou. Môže to byť napríklad vtipná svadobná tombola, ktorá vás vyjde na pár korún, alebo drobný darček pre svadobčanov, ktorý bude slúžiť ako pamiatka.

3. Tajíte niečo pred partnerom
Posledné, čo by ste na svadbe chceli, je to, aby vaše tajomstvo vyplávalo na povrch v priebehu svadobného dňa, kedy ho prezradí niekto z podnapitých hostí. Len Gantz dôrazne radí, aby ste si všetko vyjasnili a vyriešili pred svadbou. Podľa nej občas páry v nadšení z plánovanej svadby zabúdajú riešiť dôležité veci vo vzťahu. Ak má jeden zo snúbencov nejaké tajomstvo, ktoré sa bál povedať partnerovi, bude v svadobný deň o to nervóznejší.

4. Nenechajte sa tlačiť do niečoho, čo nechcete
Veľmi častá chyba je, že sa snúbenci nechajú natlačiť do niečoho, čo v skutočnosti sami nechcú. Typicky ich napríklad rodina núti do veľkej svadby, na ktorej bude aj prateta z piateho kolena, pritom oni by sa radšej vzali v menšom počte na lúke. Pamätajte, že je to váš deň! Naučte sa hovoriť nie, veci si dobre premyslite. Nepodliehajte citovému vydieraniu, inak budete raz ľutovať, že váš svadobný deň nebol podľa predstáv.

5. Svaboný deň si užijú viac hostia ako vy
Toto sa bohužiaľ na svadbách deje stále často. Hostia sa skvele bavia, zato svadobčania majú na konci dňa pocit, že si svoj deň ani neužili, pretože sa stále starali o hostí a zábavu. Tí, ktorí by si svadbu mali užiť predovšetkým, sú svadobčania. Ak sú vaši hostia skutoční priatelia, verte, že sa nezbláznia z toho, že sa posunie časový harmonogram, alebo na vás budú musieť čakať počas svadobného fotenia.


Komentáre