Slovensko smúti! Zomrel obľúbený komik Milan Lasica

Vo veku 81 rokov nás opustil obľúbený komik, herec, spisovateľ a spevák Milan Lasica.

Lasica práve vystupoval spolu s orchestrom Bratislava Hot Serenaders na ich výročnom koncerte v bratislavskom Štúdiu L+S, keď počas záverečnej klaňačky odpadol. Oživiť sa ho už nepodarilo. Smutnú správu ako prvé priniesla redakcia SME, neskôr o tom na sociálnej sieti informovalo aj ministerstvo kultúry.

Komik sa narodil 3. februára 1940 vo Zvolene. Jeho prvou ženou bola známa herečka Zora Kolínska, s ktorou sa však rozviedol po ôsmich rokoch. V roku 1980 sa oženil s herečkou Magdou Vášáryovou a spolu majú dve dcéry – Hanu a Žofiu.

Medzi jeho úspechy patrí okrem mnohých divadelných hier aj jeho legendárny hudobný album Bolo nás jedenásť z roku 1981, na ktorom spolupracoval so Satinským a Jarom Filipom. Považujú ho za jeden z najlepších počinov v histórii slovenskej populárnej hudby.

S Julom Satinským vystupoval v predstaveniach Večer pre dvoch, Ako vzniká sliepka, Výrobca šťastia, Náš priateľ René či v nezabudnuteľnom televíznom programe Ktosi je za dverami.

Milan Lasica dlhodobo spolupracoval s RTVS. Diváci si ho môžu pamätať z detektívneho seriálu Kriminálka Staré Mesto. Bol stálym hosťom obľúbenej televíznej relácie Zlaté časy a Rádio Slovensko.

Česť jeho pamiatke!

Zdroj: rtvs.sk


Komentáre