MAKE-UP, ktorý sa mužom naozaj nepáči: Zapamätajte si, menej je niekedy viac

Make-up dokáže zázraky. S jeho pomocou sa môžeme za pár minút skrášliť, vykúzliť si plnšie pery či zvodný pohľad. Ako však na líčenie pozerajú muži? Ktoré kozmetické produkty sa im zdajú zbytočné, a čo sa im naozaj na ženách nepáči?

MAKE-UP pôsobí ako maska
Mužom sa naozaj nepáčia silné vrstvy make-upu, ktoré robia dojem masky. A čo je ešte horšie, keď si vyberiete výrazne iný odtieň ako má vaša pleť, tak to podľa nich pôsobí komicky. A verte, že si to všimne aj muž, ak je vaša tvár bronzová a máte biely krk, tak to proste bije do očí. Navyše muži neznášajú, keď je váš make-up pečiatkou na ich oblečení. Menej je niekedy viac. Zvlášť teraz, keď sa oteplí, je čas na ľahký hydratačný make-up, ktorý pleť nezaťaží, len ju zjednotí a rozjasní.

Rúž telovej farby a priesvitný lesk
Veľa mužov nechápe zmysel nanášania rúžu v telovej farbe. Ak chcete, aby vaše pery pôsobili prirodzene, nemusíte aplikovať vôbec nič. Aspoň podľa mužov, my ženy vieme, že rúž v telovej farbe vo vhodne zvolenom odtieni jednoducho robí naše pery krajšie. Ak použijeme aj kontúrku, tak si ľahko môžeme dopomôcť k plnším perám. A čo muži tiež neznáša, sú lesky a balzamy na pery s lepkavou štruktúrou, je im to nepríjemné pri bozkávaní.

Príliš výrazný make-up
Väčšine mužov sa nepáči až príliš výrazný make-up - tmavé dymové tiene, červený rúž a k tomu všetkému ešte výrazná lícenka. Trendom je teraz skôr make-up, ktorý vyzerá prirodzene. Paradox je, že na to, aby ste dosiahli takýto look, mnohokrát strávite rovnako alebo aj viac času, než keby ste tvorili dymové líčenie. Okrem tmavých očí sa mužom nepáči ani veľmi výrazná lícenka, ženy im potom pripomínajú klaunov alebo tiež Marfušku z Mrázika.

Umelé mihalnice
Dnes je veľmi obľúbené predlžovanie rias. Či už sa jedná o permanentné predĺženie, kedy vám počas jednej návštevy kozmetička nalepí riasy, ktoré potom každý mesiac len dopĺňate alebo jednorazové nalepenie rias doma. Muži si však myslia, že by ste to s touto úpravou nemali preháňať. Rada žien si necháva riasy urobiť neprirodzene dlhé a husté, mnohokrát kvôli tomu ani nevynikne krása očí.

Prehnané kontúrovanie
Kontúrovanie bolo jeden čas naozaj veľký trend, všade sa objavovali návody na to, ako s jeho pomocou zmenšiť nos, rozjasniť očné okolie a nechať vyniknúť lícne kosti. Nič sa ale nemá preháňať, niektoré kontúrovanie síce bolo možno pekné vo videu či na fotke, na dennom svetle by však takéto líčenie vyzeralo smiešne, ak by ste to s kontúrami prehnali. Výrazné kontúry sa mužom nezdajú atraktívne. 

Zdroj foto: Freepik.com


Komentáre