Make-up akadémia I. diel

Ani Vy nestíhate pri rannom zhone dokonalé líčenie? Pripravili sme preto pre Vás jednoduchý tutoriál na denný make-up na každodenné nosenie do práce alebo do školy, ktoré zvládne naozaj každý.

Jednoduchý tutoriál na denný mejkap na každodenné nosenie do práce alebo do školy.

Tu je zopár trikov ako na to :

1.Nezabúdajte na podkladovú bázu! Vytvorí dobrý základ pre mejkap, čím vydrží po celý deň. Ak máte problém so suchou a podráždenou pokožkou, zabránite tak tvoreniu šupiniek a hydratujete pokožku pred nanesením mejkapu. Nezúfajte ani ak máte mastnú pleť. Existujú dobré podkladové bázy, ktoré pleť zmatňujú a vyplnia póry. Dôležité je tiež hydratovať okolie očí výživným krémom, aby sme očnú časť dobre pripravili na nanesenie korektoru, keďže väčšina z nich má tentenciu vysušovať pokožku. Tak môžete predísť tomu,aby korektov zachádzal do vrások.


2. Zafixujte pleť púdrom. Úžasná vec na fixáciu je transparentný púder. Je pre pleť ľahký a osviežujúci. Kompaktné su vhodnejšie pre zrelšiu pleť.3. Ak ste milovníkom kontúrovania, na bežné nosenie odporúčame jemné púdrové  kontúry v oblasti lícnych kostí. Pozor na nos! Ten kontúrujte len v prípade, ak ho máte široký. Čelo kontúrujeme len ak je príliš vysoké! 

4. Rozjasnené ružové, či marhuľkové líčka dodajú vašej pleti tu správnu zdravú štavu.


5. Obočie stačí jemne prejsť tieňom, vyčesať smerom nahor a zafixovať gélom.6. Na denné líčenie sú vhodne hnedkasté očné tiene, decentná linka, perleťové tiene do stredu oka. Do kútika oka môžeme použiť rozjasňovač, ktorý oko pekne otvorí a rozjasní. 


7. Biele ceruzky do vnútornej línie oka sú už minulosť. Pôsobia neprirodzene. Využite ceruzku telovej farby. 


8. Už len trocha riasenky a ste ready na každy deň :) 


Foto: Milan Kollár

Makeup,vlasy,text: Jana Kočišová

Modelka: Romana Balažiová


Galéria článku

Komentáre