Lucia Sládečková: Make-up nie je len vášeň, ale aj forma komunikácie

Je krásna, úspešná a obdivovaná. My v redakcii ju obdivujeme za to, aká je, tiež. Prečítajte si rozhovor so vždy usmiatou Luckou Sládečkovou.

Ste známa vizážistka. Je vás možné vôbec niekedy stretnúť bez make-upu alebo chodíte stále dokonale nalíčená?
Za normálnych okolností som každý deň nalíčená, keďže ma to aj reprezentuje. Ľudia ma môžu stretnúť nenalíčenú ráno, keď idem do práce, keďže cestujem zo Senca do Bratislavy, tak si musím nechať chvíľku rezervu. Niekedy sa stíham nalíčiť, niekedy kvôli zápcham nie. Ale za normálnych okolností som počas dňa vždy pripravená niekoho stretnúť. :o)


Ako ste sa dostali k profesionálnemu líčeniu?
Túto otázku dostávam veľmi často. Veľmi rada na ňu odpovedám, nakoľko sú to moje krásne spomienky na detstvo, keď som tancovala latinsko-americké tance. Tam sme sa líčili a možno aj to vytvorilo moju vášeň k líčeniu. Neskôr som pracovala na rôznych pracovných pozíciách, ako napríklad manažérka pre medicínske technológie. Keďže kongresy boli plné krásne upravených doktoriek, chcela som aj ja vyzerať lepšie. Nemať fľakatý make-up, krivé obočie a podobne. Tak som sa rozhodla a urobila som si rekvalifikačný kurz v Prahe, kde som žila a tam sa začala moja prehĺbená vášeň k líčeniu.

Koľko rokov funguje váš salón „Lucid Style“?
Začínala som líčiť klientky u nich doma. Bolo to veľmi náročné na prepravu aj na rozkladanie celého kufríka. Najskôr som pôsobila na Dunajskej, kde som si urobila svoj prvý kumulovaný ateliér, kde sme boli viacerí. Potom som sa presunula na Bajkalskú, kde mi veľmi vyhovoval priestor. Nie je len rozsiahli, ale viem tam spájať aj ľudí. Mám tam už nechtárku, robíme tam tetovania, takže sa to dá pomaličky budovať. Toto štúdio funguje už štvrtý rok.


Vyrábate aj svoje make-up produkty? V čom sú lepšie od ostatných značiek?
Produkty mám len jemne rozbehnuté. Mám pod svojou značkou štetce, ktoré si myslím, že sú veľmi príjemné na líčenie. Sú vhodné aj pre alergikov. Mám mihalnice, masky a pomaly spúšťam ďalšie produkty. Všetko má svoj vývoj. Potrebujete mať hlavne dostatok finančných prostriedkov, pretože sa nedá objednať 50 kusov. Ide to na kvantá, a tam treba väčší obnos peňazí. Ja ich musím najskôr zarobiť a až potom viem investovať do niečoho. Stále si myslím, že si treba nechať dostatočnú rezervu. Síce som najskôr bola sama ale nejaký štandard si udržiavam. Teraz mám aj dieťa, a je to v mojom prípade veľmi pomalé, pretože nemám finančnú injekciu od niekoho. Musím si ich najskôr krvopotne zarobiť.

Plánujete okrem štetcov a mihalníc vyrábať napríklad maskary, púdre a iné?
Plánujem vyrábať aj ďalšie produkty. Nebudem prezrádzať, uvidíme, čo sa podarí. Avšak rada by som to rozšírila aj pre dámy produkty, ktoré sú určené k dennému a večernému líčeniu ale na dennej báze.

Organizujete aj kurzy líčenia pre ženy, kurzy určené pre úplne začiatočníčky alebo už len pre ženy, ktoré majú skúsenosti s líčením?
Kurzy robievam. Je to veľmi milé stretnutie žien, kde sa kadečo podozvedáme navzájom. Veľa žien sa bojí skupinových kurzov, ale myslím si, že sú veľmi príjemné. Samozrejme, sú vítaní úplný začiatočníci ale aj ľudia, ktorí sa líčiť už vedia. Dá sa to pekne pospájať, keďže ideme krok po kroku a ja učím svoje techniky. Tak ľudia prichádzajú na nové informácie, ktoré vedú niekedy až k tomu samotnému make-up artist jobu, pretože ich to niektoré tak nabudí a fascinuje, že nakoniec sa rozhodnú pre líčenie. Ale samozrejme školím na kurze sebalíčenia ženy, ktoré sa chcú pripraviť na dennej báze do práce. Aby sa vedeli odprezentovať, aby to robili správne, aby si vedeli vykorigovať svoju tvár a vytiahnúť to najkrajšie z každej ženy. A samozrejme, aby boli vždy pekne upravené. Pretože make-up nie je len vášeň ale aj forma komunikácie.


Kde sa môžu ženy prihlásiť na vaše kurzy?
Moje kurzy sú vypísané buď na Facebooku, Instagrame alebo mojom webe www.lucidstyle.sk. Kde máme nie len e-shop, ale aj info pre nevesty, klientky a informácie o kurzoch.

Veľa mamičiek sa bojí rozbehnúť svoj vlastný biznis, keď má malé bábo. Čo by ste im odporučili?
Každá žena máme iné možnosti. Ja som mala to šťastie, že som mala už tento job rozbehnutý a bolo ľahšie do toho skočiť naspäť. Ja som nechcela mať trojročnú materskú, ani ročnú. Ja si potrebujem udržať klientov. Kvôli všetkým konkurenčným bojom a rôznym zlým jazykom som sa rozhodla, že nebudem čakať a nebudem tráviť ten čas prechádzaním sa, ale makať, aby som si udržala aj klientov ale aj pre to, aby som nepoľavila. Moje meno si budujem roky a bola by škoda niečo také zahodiť. Je to veľmi náročné. Ak je mamina sama a začne podnikať, je to naozaj veľké rozhodnutie a ja naozaj každej maminke držím palce, nech to zvláda. Pretože čoraz častejšie sú maminky samé a páry nejako nefungujú. Čo sa týka mamičiek, ktoré majú nejaké možnosti lepšie, teda, keď majú manžela a stará sa o domácnosť, tak je to samozrejme jednoduchšie. K tomu by som nemala, čo dodať. Každý máme inú možnosť, ja som mala túto a som za ňu veľmi vďačná. Niektorí to na mne odsudzujú, čo ma absolútne nezaujíma. Je to môj život a ja si najlepšie rozumiem, ako čo funguje a čo urobím. Takže maminkám len prajem, aby sa nevzdávali a hlavne, aby všetko brali pozitívne. Aj zlá situácia nás vie niečo naučiť. Stáva sa najmä preto, aby nás niečo naučila. Takže brať to s pokorou a snažiť sa napredovať. Je dôležité, aby ste nezastavili na nejakom mieste a stále si hovorili, aká ste výborná, šikovná a je to perfektné, pretože vždy sa všetko hýbe a niekedy, keď zaspíme tak sa prekvapíme a zobudíme až vtedy, keď nás niekto predbieha a vy začínate byť v úzadí a prestáva to fungovať. Takže sa snažím naozaj napredovať a čerpať najmä z celosvetových postov, úžasných influencerov a vizážistov. Takže maminky, nevzdávajte sa a hlavne nesúďte, nehodnoťte a užívajte si krásny život. 


Zdroj foto: archív Lucie Sládečkovej

Komentáre