Lina Mayer vydáva nový singel: Vyzerá ako svetová hviezda!

Ak počúvaš slovenskú hudbu, určite ti netreba predstavovať Linu Mayer. Už sú to dva roky, odkedy vyšiel jej debutový album, z ktorého vzišli tiež hity ako Personal Sky, Don't Leave MeNow či Nothing. Teraz fanúšikov prekvapila novým singlom s názvom Stratená, ktorý je zároveň jej prvou skladbou v slovenčine. 

V dôsledku globálnej pandémie si mnoho umelcov doprialo vynútenú pauzu. Inak to nebolo ani v prípade Liny Mayer, ktorá sa na niekoľko mesiacov stiahla zo šoubizového života a prakticky vôbec o nej nebolo počuť. 

"Rok 2020 bol po všetkých stránkach veľmi náročný. S mojím tímom sme chystali turné, ktoré sa, žiaľ, nakoniec neuskutočnilo. Preto som sa pustila do tvorby a práce na nových skladbách. Odhliadnuc od vecí, čo sa dejú, či už vo svete alebo v mojom živote, chcela som prostredníctvom hudby uniknúť a hľadať cesty ako vyjadriť všetky svoje pocity, emócie a zážitky kreatívnym a zábavným spôsobom," prezrádza Lina Mayer.


Talentovaná speváčka si pre svoj comeback zvolila slovenskú skladbu, čo určite mnoho jej fanúšikov prekvapí. "Veľmi sa mi páči, aký smer nabral súčasný pop vo svete a chcela som to spraviť podľa seba. Myslím, že skladba ma opäť posunula niekam inam, ale to je dobre, umelec sa musí vyvíjať a posúvať. S myšlienkou nahrať skladbu v slovenčine som sa pohrávala už dlhšie, koniec-koncov, v šuflíku mám kopec rôznych textov. Ale aj vďaka situácii, v akej sa momentálne nachádzame, som o to viac chcela mať bližšie k ľudom a k mojim fanúšikom, a myslím si, že slovenčina je jednoznačne cesta," vysvetľuje Lina, ktorá je od vydania svojho nového singlu prirovnávaná k britskej speváčke Dua Lipa, za čo zrejme môže najmä podobný imidž a zostrih vlasov. Faktom však je, že Lina je takémuto účesu verná už od roku 2019.

Zdroj foto: Lina Mayer

Komentáre